تأثیر رسانه در گسترش معروف و جلوگیری از منکرات اجتناب‌ناپذیر است

قائم مقام ستاد امر به معروف هرمزگان

یکی از نشانه های مسلمان واقعی انجام امر به معروف و نهی از منکر است

حجت الاسلام اسماعیلی، یکی از نشانه های مسلمان واقعی را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: انقلاب سالار شهیدان در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود که این انقلاب، اسلام را در تاریخ نهادینه کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در هرمزگان، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیلی قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان در نشست شورای امر به معروف دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان، تلاش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند عزمی ملی دانست و گفت: با توجه به هجمه های گسترده دشمنان، تلاش ها باید مضاعف شود.

وی افزود: هدف عمده و اساسی امر به معروف و نهی از منکر محقق شدن معروف و زدوده شدن منکر از سطح جامعه است.

این مقام مسؤول تاکید کرد: باید با استفاده از فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر جامعه را از گرداب خطرناک القای فرهنگی های مبتذل و غربی نجات دهیم تا بتوانیم از دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت کنیم.

حجت الاسلام اسماعیلی، یکی از نشانه های مسلمان واقعی را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: انقلاب سالار شهیدان در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود که این انقلاب، اسلام را در تاریخ نهادینه کرد.

وی اظهار کرد: یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تعامل با خانواده‌ها و اطلاع‌رسانی به آنان در زمینه‌های مختلف است به طوری که بتوانیم نقش خانواده را در زندگی جوانان امروز تقویت کرده و در سایه یک فهم مشترک میان جوان با پدر و مادر، مشکلات را مطرح و رفع کرد.

قائم مقام ستاد امر به معروف هرمزگان با بیان این که فرهنگ ایرانی و اسلامی ما بر انسجام خانواده تأکید بسیار ویژه‌ای دارد و ما نیز در شرایط کنونی جامعه باید هویت خانواده‌های جامعه خویش را صیانت کنیم، افزود: خانواده بهترین بستر برای هدایت فرهنگی جامعه است و اگر خانواده‌های امروزی به نقش خود در کنترل و هدایت جامعه واقف باشند، رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی آسان‌تر خواهد بود.

حجت الاسلام اسماعیلی، اهتمام به این دو فریضه را زمینه ساز پیشرفت و رفع نواقص در جامعه عنوان کرد و گفت: امروزه به علت تسری فرهنگ غرب و رواج فردیت گرایی بینش برخی افراد جامعه نسبت به این فریضه مهم الهی منفی شده است.

وی بیان کرد: از همه کسانی که به نوعی در جامعه صاحب نظر بوده و یا رسانه‌ای در اختیار دارند، خواست تا در زمینه آگاه‌سازی جامعه با راه‌حل‌های عبور از مشکلات اجتماعی اقدام کرده و نسبت به رشد ارزش‌های اخلاقی در جامعه قدم بردارند.

قائم مقام ستاد امر به معروف هرمزگان گفت: تجربه نشان داده که ارائه اطلاعات دقیق و آگاهی‌های لازم به خانواده‌ها موجب مهار مشکلات اجتماعی شده است و یکی از اصلی‌ترین وظایف رسانه‌ها و دیگر دستگاه‌های فرهنگی نیز اطلاع‌رسانی و آگاهی‌رسانی به خانواده‌ها است.

حجت الاسلام اسماعیلی، یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد نیاز برای فرهنگ‌سازی در جامعه را مسأله ازدواج برشمرد و گفت: اکنون بسیاری از خانواده‌ها درگیر معضل طلاق هستند و باید کاری کنیم که نسل جوان جامعه امروز ما آستانه تحمل خود را افزایش داده و در عین حال مراسمات ازدواج به شکل ساده‌ای برگزار شوند تا جوانان با گرفتاری و مشکلات کمتری زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

وی در پایان تصریح کرد: بسیاری از معضلات اجتماعی جامعه ما ناشی از عدم آگاهی جامعه نسبت به این معضلات و راهکارهای مهار این مشکلات است و اگر رسانه‌ها در جامعه ما در خدمت به اصلاح فرهنگ عمومی و ارتقای آن گام بردارند، بسیاری از مشکلات قابل حل خواهد بود.

لینک خبر


همچنین ببینید

تلاش دشمن انحراف در دین و انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت الاسلام والمسلمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.