امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اخلاق نیکو و زبان خوش است

فرمانده سپاه همدان

امر به معروف و نهی از منکر عزم همگانی می طلبد

سردار غلامعلی ابوحمزه با تأکید بر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، گفت: اجرای این فریضه نیازمند عزم همگانی و بسیج عمومی است.

 

به گزارش ایرنا سردار غلامعلی ابوحمزه روز یکشنبه در همایش امر به معروف و نهی از منکر که در سپاه ناحیه اسدآباد برگزار شد، یکی از ارکان جامعه اسلامی را امر به معروف دانست و گفت: اجرای این فریضه با ملاحظه کاری و تعارف امکان پذیر نیست.

ابوحمزه با بیان اینکه حکومت ما اسلامی است اما جامعه ما تا اسلامی شدن فاصله زیادی دارد، گفت: شورای امر به معروف و اعضای آن رسالت سنگینی بر دوش دارند و با جدیت به وظایف خود باید عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای داشتن جامعه ای عاری از منکر باید از خانواده شروع کرد و نسبت به ادای تکلیف خود کوتاهی نکنیم.

ابوحمزه با تأکید بر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، گفت: اجرای این فریضه نیازمند عزم همگانی و بسیج عمومی است.

این مقام نظامی با اشاره به کمرنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر در ابعاد مختلف اجتماعی، گفت: تذکر لسانی به صورت هنرمندانه و با ظرافت خاص در جامعه انجام شود تا اثر بخشی مناسبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: تذکرات باید شفاف، روشن و با استفاده از احادیث و آیات نورانی قرآن و به صورت تدریجی به افراد داده شود تا منجر به اصلاح جامعه هدف شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

رهبر مسیحیان: هر روز قرآن می‌خوانم و از آن استفاده می کنم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،«محمدهادی تسخیری» وابسته فرهنگی ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.