شرط تاثیر در امر به معروف و نهی از منکر هماهنگی بین حرف و عمل امر است

سخنران و کارشناس مذهبی

شرط تاثیر در امر به معروف و نهی از منکر هماهنگی بین حرف و عمل امر است

حجت الاسلام فلاح پیشه گفت: شخص آمر باید بین حرف و عملش هماهنگی وجود داشته باشد تا تاثیرگذارتر باشد و آمر باید با گفتار نرم و قول لین امر و نهی کند تا نفوذ بیشتری داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، به همت حوزه ۷۱۳ سلمان فارسی جلسه بسیج پیشکسوتان با حضور و سخنرانی حاج آقا فلاح پیشه در مسجد جامع شهر تنکمان برگزار گردید.

وی ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و امام جعفر صادق(علیه السلام) اظهار داشت: خداوند متعال پیامبر مکرم اسلام را الگو و اسوه حسنه معرفی مینماید و میفرماید” لَقَدْ کانَ لَکُمْ فی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ “بنابراین ما مسلمانان باید در تمامی اوقات حیاتمان از سیره رسول خدا الگوبرداری کنیم.

حجت الاسلام فلاح پیشه در ادامه یادآور شد: خداوند متعال یکی از ویژگی هایی که در قرآن کریم برای حضرت رسول نام میبرد” یَأمُرُهُم بِالمَعروفِ وَ ینهاهُم عَنِ المُنکَر”است یعنی ایشان آمر به معروف و ناهی از منکر است.

وی گفت: حال با این مقدمه ما هم می بایست از این روش پیامبر الگوبرداری کرده و به این سیره ی شریف عمل نموده اما باید توجه داشته باشیم که عمل به این فریضه نیازمند شرایطی است که به صورت مختصر باید بگوییم شخص آمر به معروف و نهی از منکر باید شروطی را رعایت کند که عبارت است از اینکه:”شخص آمر باید ابتداَ معروف و منکر را بشناسد تا بتواند امر به معروف و نهی ازمنکر نماید”.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شرط دیگر اینکه شخص آمر باید بین حرف و عملش هماهنگی وجود داشته باشد تا تاثیرگذارتر باشد و آمر باید با گفتار نرم و قول لین امر و نهی کند تا نفوذ بیشتری داشته باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

رسیدن به جایگاه آمر به معروف نیازمند تلاش مستمر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.