تمامی بخش‌های دانشگاه در ترویج حجاب و عفاف مسؤول هستند

معاون فرهنگی-اجتماعی دانشگاه تبریز

تمامی بخش‌های دانشگاه در ترویج حجاب و عفاف مسؤول هستند

محمدرضا حسین‌زاده، با اشاره به اینکه دانشگاه یک مجموعه‌ی منسجم است، تاکید کرد: تمامی بخش‌های دانشگاه در ترویج حجاب و عفاف مسؤول هستند، در این راستا نیز بخش فرهنگی دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای اساتید و کارکنان کرده است تا رفتار مناسب و همچنین امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه پیاده کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ به نقل از ایسنا دکتر محمدرضا حسین‌زاده، معاون فرهنگی-اجتماعی دانشگاه تبریز نیز در تشریح وضعیت حجاب و عفاف دانشگاه تبریز اظهار کرد: با توجه به وضعیت جامعه، وضعیت حجاب در دانشگاه تبریز در شرایط مناسبی قرار داشته اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم که در تلاش هستیم شرایط را به جایگاه مطلوب برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های مختلفی در راستای تقویت موازین اسلامی و همچنین حجاب و عفاف در دانشگاه اجرا می‌شود، ادامه داد: عزیمت ۴۵ نفر از دانشجویان دانشگاه تبریز به مشهد در قالب “پیاده‌روی رضوی” نمونه‌ای از این کار است که ۱۰ نفر از دانشجویان بعد از بازگشت از زیارت، اقدام به استفاده از چادر کرده‌اند.

وی با اشاره به تاثیر برنامه‌های فرهنگی در ترویج حجاب و عفاف در دانشگاه، افزود: حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه به عنوان مشاور در خوابگاه‌های دانشجویی در زمینه ترویج حجاب و عفاف و تبیین این فریضه‌ی دینی نیز نتایج بسیار مفیدی را در پی داشته است.

حسین‌زاده با تاکید بر تاثیر اجتماع و محیط خانواده در افراد، یادآور شد: سبک زندگی، آسیب‌های اجتماعی و شرایط گوناگونی که فرد در زندگی با آن‌ها برخورد می‌کند نیز بر فرد تاثیر گذاشته و برخی از هنجارشکنی‌ها و بی‌توجهی‌ها نسبت به موازین شرعی را نیز ناشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه یک مجموعه‌ی منسجم است، تاکید کرد: تمامی بخش‌های دانشگاه در ترویج حجاب و عفاف مسؤول هستند، در این راستا نیز بخش فرهنگی دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای اساتید و کارکنان کرده است تا رفتار مناسب و همچنین امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه پیاده کنند.

وی بیان کرد: هر چند بخش فرهنگی دانشگاه و همچنین نهاد رهبری به عنوان یک وظیفه در راستای این مهم حرکت می‌کنند، اما حقیقت این است که تمامی بخش‌های دانشگاه در این خصوص وظیفه داشته و باید در جهت ترویج فرهنگ حجاب و عفاف حرکت کنند.

حسین‌زاده بیان کرد: آیین‌نامه‌های تنظیم شده در این راستا نیز مهم هستند اما پرداختن به مباحثی چون فرهنگ‌سازی و تبیین حجاب و عفاف در دانشگاه و همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی نتایج بهتری دارند که نیازمند زمان و استمرار فراوانی است تا نتیجه بدهد.

وی تاکید کرد: به عقیده‌ی بنده تاکید فراوان بر روی قانون بدون اعمال برنامه‌های فرهنگی و فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها، افراد را به سمت لجبازی سوق می‌دهد؛ از این رو اهمیت فرهنگ سازی در ترویج حجاب و عفاف بسیار بالا است.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه برای ترویج حجاب و عفاف، اضافه کرد: در این راستا ۵۰ نفر از اعضای هیئت علمی را انتخاب کرده و برای این اساتید کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کنیم تا در سطح دانشگاه اقدام به فرهنگ‌ سازی موازین شرعی کرده و موضوعاتی چون، حجاب و عفاف و… را برای دانشجویان تبیین کنند.

معاون فرهنگی-اجتماعی دانشگاه تبریز در این خصوص متذکر شد: ۲۰ نفر از این اساتید مشاوران فرهنگی دانشگاه بوده و همچنین ۳۰ نفر دیگر نیز صاحب‌نظر و متخصص در راستای مباحث فرهنگی و اجتماعی هستند که به تبع برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی، دانشگاه تبریز در مسیری رو به مطلوب بودن حرکت می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات فرهنگی در مجموعه‌های مختلف استان در خصوص ترویج حجاب و عفاف، یادآور شد: به نظر می‌رسد که این مجموعه‌ها وحدت رویه ندارند، چرا که اگر با هم‌افزایی و همکاری با یکدیگر در این مسر حرکت کنند در نتیجه اثرات مطلوبی را در پی خواهد داشت.


همچنین ببینید

پیام دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سرهنگ رحیم جهانبخش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.