تمام امور با تحقق امر به معروف به سامان می‌رسند/ غفلت از این فرایض در ساختار دولتی

گروه اجتماعی: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر فارس

امر به معروف قطعاً موثر است، اما گاهاً با تأخیر اثر می‌کند

مهدوی با تأكید بر اینكه امر به معروف و نهی از منکر قطعاً موثر است اما گاهاً با تأخیر اثر می‌کند، تحقق عدالت اجتماعی، تحكیم امنیت اجتماعی و شكست جبهه نفاق را از جمله بركات اجرای این فرایض الهی دانست.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس،‌ سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، ۴ دی‌ماه در کارگاه آموزشی مدیران و اعضای کانون‌های بسیج فرهنگیان این استان که با محوریت و رویکرد امر به معروف و نهی از منکر در حرم مطهر احمدبن موسی شاهچراغ(علیه السلام) برگزار شد، گفت: زندگی ما رو به سمت غرب‌گرایی‌است و این خطر بزرگی است.

وی با بیان اینکه قدم اول در بحث زندگی اسلامی شناخت زندگی غربی است، افزود: در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید واقعاً بسیجی شویم و بزرگی امر به معروف و نهی از منکر را همیشه در نظر داشته باشیم.

مهدوی، امر به معروف و نهی از منکر را نقطه مقابل تمام مکاتب غربی دانست و گفت: مکاتب غربی اعتقادی به عالم غیب ندارند و این فرق مکتب شیعه با مکاتب غربی است. این شیعه را تقام الفرائض نگه داشته است. تقام الفرائض همان امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به بحث حجاب و سگ گردانی و … نیست، گفت: امر به معروف و نهی از منکر جهان شمول است و وظیفه‌ای فردی است که جامعه را می‌سازد و در اجتماع چهره به چهره صورت می‌پذیرد.

مهدوی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر قطعاً موثر است اما گاهاً با تأخیر اثر می‌کند، گفت: تحقق عدالت اجتماعی، تحکیم امنیت اجتماعی، نزول خیر و برکت، شکست جبهه نفاق، تثبیت حکومت اسلامی و تحقق اخلاق الهی در جامعه است که با امر به معروف و نهی از منکر تحقق می‌یابد.

وی با طرح این سئوال که معروف متروکه اداره آموزش و پرورش چیست؟، گفت: چند نفر از فرهنگیان سند تحول آموزش و پرورش را مطالعه کرده‌اند و چند نفر از ما تا حالا مطالبه کرده‌ایم همان‌طور که در جبهه‌ها جنگیدیم، همان‌طور عمل کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس گفت: پیشنهاد می‌شود مدیران و دبیران آموزش و پرورش هر وقت می خواهند درس را شروع کنند با یک حدیث سخنان خود را آغاز کنند و اگر ما به این تفکر و روحیه عمل کنیم، نقش بسیجی و نقشی که مقام معظم رهبری به بسیج دادند را در بسیج فرهنگیان، ایجاد و اجرا کرده‌ایم.

وی، برپای کلاس‌های خصوصی و آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم را داشتن روحیه بسیجی فرهنگی دانست و گفت: این تصور که اگر کسی مبتلا به یک خطا و مکروه است، نمی‌تواند دیگران را از آن خطا نهی کند، اشتباه است و باید آئینه‌وار امر به معروف و نهی از منکر کنیم و گمان نکنیم که باید خودسازی کامل انجام دهیم تا بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر کنیم چرا که یکی از راه‌های خودسازی، امر به معروف و نهی از منکر است.

مهدوی اضافه کرد: متاسفانه ما در مسیری قرار گرفتیم که زندگی ما با زندگی سکولار یکی می‌شود. در حالی که امام خامنه‌ای(مدظله العالی) بحث زندگی اسلامی را به این علت بیان می‌کنند که زندگی ما رو به سمت غرب گرایی است و این خطر بزرگی است.

لینک خبر


همچنین ببینید

ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر می تواند به اتفاقات رقص مدارس ورود کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف آیت الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.