امر به معروف در جامعه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمهدی هاشمیان روز یکشنبه در پنجمین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی کشور تصریح کرد: متاسفانه در برخی شاخص های اجتماعی کمی عقب افتاده ایم و همین مساله موجب شده تا رهبر معظم انقلاب به صورت مستقیم در این حوزه ورود پیدا کنند و با سازمان های مسؤول جلسه داشته باشند و امیدواریم به زودی آثار این جلسات را ببینیم.

وی تاکید کرد: در حرکت های نمادین نشان داده ایم که اگر اصل امر به معروف و نهی از منکر در هر حوزه ای ورود کند می تواند تحول ایجاد کند.

این مقام مسؤول  گفت: به استناد قانون امر به معروف و نهی از منکر امروز شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر در همه مساجد، هیات ها، احزاب، اصناف، نیروهای مسلح و قوه قضائیه وجود دارد و در جغرافیای نظام، جایی خالی از شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر نمی بینیم.

هاشمیان اظهار امیدواری کرد تا با توسعه شوراهای عالی امر به معروف و نهی از منکر بتوان مصادیق معروف را گسترش داده و مصادیق منکر در نظام اداری نیز کاهش یابند.

وی خاطرنشان کرد: مسؤولیت پذیری یک جامعه ، زیربنای ساختن یک «جامعه برتر» خواهد بود .

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: بعد از تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر از همه ظرفیت های آن در تمام ابعاد مانند محیط زیست می توانیم استفاده کنیم و این اصل در همه حوزه های پیشگیرانه فنی، ادبی، سیاسی، علمی و اجتماعی کاربرد دارد.

هاشمیان یادآور شد: برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در محیط زیست، تفاهم نامه ای با سازمان محیط زیست منعقد شده که امیدواریم اجرایی شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.