مصادیق معروف و منکر در وزارتخانه ها مشخص می شود

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف در جامعه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

سید مهدی هاشمیان گفت: همه اصل امر به معروف و نهی از منکر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و باید بتوانیم این فریضه را با جدیت بیشتری در جامعه اجرا کنیم تا به اهداف عالیه نظام دست یابیم.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمهدی هاشمیان روز یکشنبه در پنجمین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی کشور تصریح کرد: متاسفانه در برخی شاخص های اجتماعی کمی عقب افتاده ایم و همین مساله موجب شده تا رهبر معظم انقلاب به صورت مستقیم در این حوزه ورود پیدا کنند و با سازمان های مسؤول جلسه داشته باشند و امیدواریم به زودی آثار این جلسات را ببینیم.

وی تاکید کرد: در حرکت های نمادین نشان داده ایم که اگر اصل امر به معروف و نهی از منکر در هر حوزه ای ورود کند می تواند تحول ایجاد کند.

این مقام مسؤول  گفت: به استناد قانون امر به معروف و نهی از منکر امروز شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر در همه مساجد، هیات ها، احزاب، اصناف، نیروهای مسلح و قوه قضائیه وجود دارد و در جغرافیای نظام، جایی خالی از شورای عالی امر به معروف و نهی از منکر نمی بینیم.

هاشمیان اظهار امیدواری کرد تا با توسعه شوراهای عالی امر به معروف و نهی از منکر بتوان مصادیق معروف را گسترش داده و مصادیق منکر در نظام اداری نیز کاهش یابند.

وی خاطرنشان کرد: مسؤولیت پذیری یک جامعه ، زیربنای ساختن یک «جامعه برتر» خواهد بود .

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: بعد از تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر از همه ظرفیت های آن در تمام ابعاد مانند محیط زیست می توانیم استفاده کنیم و این اصل در همه حوزه های پیشگیرانه فنی، ادبی، سیاسی، علمی و اجتماعی کاربرد دارد.

هاشمیان یادآور شد: برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در محیط زیست، تفاهم نامه ای با سازمان محیط زیست منعقد شده که امیدواریم اجرایی شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر یعنی کسی نتواند در پستو تصمیم بگیرد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری دانشجو، رحیم پورازغدی، عضو شورای عالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.