شیخ نمر نماد احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود

استاد حوزه علمیه بیان کرد؛

شیخ نمر نماد احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود

حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری با اشاره به سالگرد شهادت شیخ نمر، گفت: در حقیقت این شهید، نماد امر به معروف و نهی از منکر و احیاگر فرایض الهیِ در جهان اسلام بود

 

به گزارش خبرگزاری بسیج ازاستان سیستان وبلوچستان :سال گذشته و در دومین روز ژانویه از سال میلادی، رژیم عربستان سعودی، آیت‌الله نمر باقر النمر روحانی سرشناس و برجسته این کشور را به‌ اتهام واهی حمایت از تروریسم به شهادت رساند. با اعدام شیخ نمر، شخصیت ها و علمای از جهان اسلام و حتی از سایر ادیان این جنایت را محکوم کرده و گفتند: ” که این جنایت بزرگی است که نمی‌توان به‌سادگی از آن عبور کرد و حکام عربستان که از دستگاه قضایی و قانون صوری برای خدمت به سرکوبگری و ظلم و ادامه سلطه بر ملت عربستان و غارت ثروت‌ها و تعمیق بحران‌های اجتماعی‌اش استفاده می‌کنند، باید محاکمه شوند.

حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری از علما و اساتید حوزه علمیه شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه تاریخ نشانگر آن است که خون به ناحق ریخته‌ی هر مسلمان و مظلومی به سرعت اثر خواهد کرد اظهار کرد: خداوند هیچ گاه از خون به ناحق ریخته نمی گذرد و به سرعت دست انتقام الهی گریبان قاتلین و ظالمین را خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه شهادت عالم مجاهد و مصلح شیخ باقر نمر توسط حکام ظالم آل سعود باری دیگر جهان اسلام را محزون و اندوهگین نمود تصریح کرد: در حقیقت شهید شیخ نمر نماد امر به معروف و نهی از منکر و احیاگر فرایض الهیِ در جهان اسلام بود.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه جهان اسلام نباید نسبت به این موضوع و اوضاع بحرین، سوریه، عراق، افغانستان و سایر کشورهای اسلامی بی تفاوت باشد اضافه کرد: شهادت این مجاهد نستوه معامله با خدا بود، شهادت در راه دین خدا آرزوی اولیای خداست.

وی بیان کرد: آیت الله نمر پیوسته در سخنرانی‌های خود خواهان ایجاد تغییرات سیاسی حاکمان این کشور، به رسمیت شناختن آزادی‌های عمومی، به رسمیت شناختن حقوق اقلیت‌ها و کنار گذاشتن تبعیض طایفه‌ای در کشور عربستان بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین نجف بامری با بیان اینکه کشور عربستان سعودی حامی گروه‌های تروریستی و تکفیری در جهان است افزود: حکام این کشور، نسبت به اعزام تروریست با این تفکر وهابی به کشورهای عربی و اسلامی می‌پردازد.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه شیخ نمر الگوی کامل و واقعی از اسلام ناب محمدی بوده است خاطر نشان کرد: از منظر حکام عربستان سعودی باید الگوی واقعی اسلام حذف شود و مدل تکفیری – وهابی مد نظر آنان جایگزین آن گردد.

لینک خبر


همچنین ببینید

رهبر مسیحیان: هر روز قرآن می‌خوانم و از آن استفاده می کنم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،«محمدهادی تسخیری» وابسته فرهنگی ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.