امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین وظایف طلاب است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان

امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین وظایف طلاب است

آیت الله طباطبایی نژاد، عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از مهمترین وظایف یک طلبه بیان کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر چیزی فراتر از هدایت گمراهان نیست که عمل به این فریضه و کمک به احیای آن از مهمترین وظایف یک طلبه می باشد.

 

به گزارش صاحب نیوز، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر مناطق۱۵گانه اصفهان با خطاب قرار دادن طلاب به عنوان منشاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، به ایراد سخن پرداخت.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با اشاره ای به حدیثی از پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) ادامه داد: «هر کسی که از منزل خارج شود که بابی از علم را بیاموزد و به واسطه آن باطلی را به حق بازگرداند و گمراهی را هدایت نماید، تمام درجات یک عالم مشمول حال وی می شود.

امام جمعه اصفهان اضافه کرد: اگر دغدغه افراد جامعه از فراگیری علم و دانش به جز هدایت گمراهان و بازگرداندن باطل به سوی حق نباشد مصداق کامل «خسر الدنیا و الاخرت» خواهند بود.

آیت الله طباطبایی نژاد، عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از مهمترین وظایف یک طلبه بیان کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر چیزی فراتر از هدایت گمراهان نیست که عمل به این فریضه و کمک به احیای آن از مهمترین وظایف یک طلبه است.

وی احیای امر به معروف و نهی از منکر و رسیدگی به مشکلات مساجد را از وظایف مسئولین شورای امر به معروف و نهی از منکر مناطق۱۵ گانه برشمرد و خاطرنشان کرد: مسئولان این شورا باید اقدام به برگزاری جلساتی جهت بیان مشکلات مساجد و ارائه راه حل در خصوص مرتفع کردن مشکلات مناطق داشته باشند و در زمینه احیای امر به معروف و نهی از منکر قدم بردارند.

لینک خبر


همچنین ببینید

مدد کار اجتماعی بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر هدایت به خیر می کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایسنا، حجت الاسلام هادی صادقی در همایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.