معرفی الگوهای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه سازمانی مدیران است

فرماندار صومعه سرا

معرفی الگوهای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه سازمانی مدیران است

حسین اسماعیل پور شخصیت آمرین به معروف و ناهیان از منکر را در انجام این فریضه، مهم تلقی کرد و متذکر شد: وظیفه سازمانی مدیران دستگاه های کشوری شناخت، معرفی و عمل کردن به الگوهای امر به معروف و نهی از منکر است.

 

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حسین اسماعیل پور، فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان صومعه سرا، به دو مرحله تربیت انسان در دوران قبل از تولد اشاره کرد و افزود: مرحله سوم بعد از تولد کودک است که با توجه به احادیث به سه دوره سیادت، اطاعت و وزارت تقسیم می شود.

وی هفت سال اول زندگی کودک را دوره سیادت و آزادی آن نامید و اظهار کرد: در دوره دوم یعنی دوره اطاعت کودک بعد از آموختن چگونگی رفتارها اطاعت پذیری نیز در وی شکل می گیرد و در دوره سوم نیز که دوره وزارت است، فرزند نقش مشاوره و ایفای نقش در کنار پدر و مادر را می آموزد.

این مقام مسؤول با بیان اینکه براساس تعالیم دینی سه شناخت اعم از فرد، ارزش ها و هنجارها در تربیت اجتماعی انسان وجود دارد، گفت: این سه شناخت مبنا و هدف‌گذاری امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه مشخص می کند.

فرماندار شهرستان صومعه سرا تصریح کرد: در امر به معروف و نهی از منکر واقعیت های اجتماعی را بایست از حقایق اجتماعی جدا دانست و تفکیک این دو در امر به معروف و نهی از منکر حائز اهمیت است.

اسماعیل پور شخصیت آمرین به معروف و ناهیان از منکر را در انجام این فریضه، مهم تلقی کرد و متذکر شد: وظیفه سازمانی مدیران دستگاه های کشوری شناخت، معرفی و عمل کردن به الگوهای امر به معروف و نهی از منکر است.

لینک خبر


همچنین ببینید

آمرین به معروف از خطوط قرمز امر به معروف و نهی از منکر رد نشوند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری حوزه از شیراز، سید عبدالرحمن موسوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.