مبارزه با فساد اقتصادی و حقوق های نجومی اولویت مسؤولان باشد

آیت الله اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه قم

مبارزه با فساد اقتصادی و حقوق های نجومی اولویت مسؤولان باشد

امام جمعه قم اضافه کرد: اما محورهای مهمی باقی مانده که مبارزه با فساد، حقوق های نجومی، مسائل و مشکلات اقتصادی مردم و گرفتاری ها از جمله آنان است و باید با گام های بزرگتری در این زمینه وارد شد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه، امروز در خطبه های نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با اشاره به مطالب و معارف بسیار ناب اسلام در همه زمینه ها به ویژه مسائل خانواده گفت: حوزه انقلابی حوزه ای است که معارف ناب را استخراج و به جهان عرضه کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در جهان و منطقه ای قرار گرفته که با این همه آشوب ها مواجه است و این حرکت ها نشانه پایداری و ثبات کشور است، نقش همه این شخصیت ها را در استقرار این نظام پرافتخار را باید قدر دانسته و بدانیم آنچه که مایه اعتلا و عظمت کشور هست استمرار ارزش های انقلاب، آرمان های بلند شهدا و استمرار خط و اندیشه امام است که امروز توسط رهبر معظم انقلاب تبیین می شود و بر محور اندیشه ها و مواضع ایشان شکل می گیرد رمز استمرار انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد: از همه این حوادث پیامی را باید برای مسؤولان بگیریم که باید قدردان ملت باشند، باید مشکلات اقتصادی و سختی های ملت را در نظر بگیرند و با دل و جان در جهت حل آن تلاش شود، کارهایی که انجام می شود در خور تقدیر است اما محورهای مهمی باقی مانده که مبارزه با فساد، حقوق های نجومی، مسائل و مشکلات اقتصادی مردم و گرفتاری ها از جمله آنان است و باید با گام های بزرگتری در این زمینه وارد شد.

امام جمعه قم با بیان این که پیام دیگر این است که محوراندیشه الهی و اسلامی، ولایت و نظام اسلامی را حفظ کنیم، گفت: این اصول و خطوط کلی است که همیشه باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به دیدار مردم قم در ۱۹ دی با رهبر معظم انقلاب افزود: اولا از حضور علما، بزرگان و جوانان و طلابی عزیزی که عاشقانه در این مراسم حضور پیدا کردند تشکر می کنم، همچنین از بیانات رهبر معظم انقلاب و لطف ایشان به قم و حوزه علمیه قم تقدیر می کنیم، امیدواریم که حوزه، روحانیت، مسؤولان کشور و قم به محورهای مهمی که رهبر انقلاب اشاره کردند توجه کنند و در جهت افزایش اقتدار ملی، استحکام بنیه های اقتصادی و پیگیری دقیق تر اقتصاد مقاومتی گام های جدی تری برداریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مسائل مربوط به برجام اظهار داشت: قانونISA به اتفاق مسؤولان ما نقض پیمان و برجام به شمار می آید، به همه دنیا هم اعلام شد که این نقض برجام است و کسی نباید فکر کند که این قانون برجام را نقض نمی کند، نخستین ناقضان برجام همین دولت آمریکا است که در ظاهر شعارهای قشنگی می داد.

وی ادامه داد: همه دنیا باید بداند که به اتفاق مسؤولان ما این قانون نقض برجام است و در اجلاس اخیر هم اجمالا این مسأله را پذیرفتند اما به خوبی پذیرفته نشد، مسؤولان ما بدانند که در این نقض باید مقاومت کنند، اگر آن ها این نقض و قانون ناقض را به عمل رساندند دنیا باید بداند که ملت ایران در برابر این نقض خاموش نمی نشیند و مسؤولان به اقتدای مقام معظم رهبری باید در برابر نقض برجام با کمال شجاعت و قاطعیت بایستند.

 

لینک خبر


همچنین ببینید

دعوت دو مسئول جوان کشور از مردم برای انتقاد از مسئولان

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز در همایش شوراهای امر به معروف و نهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.