تمام امور با تحقق امر به معروف به سامان می‌رسند/ غفلت از این فرایض در ساختار دولتی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس

اجرای فریضه امر به معروف در بعضی از اداره ها ضعیف است

سلیمان مهدوی در جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی بیان داشت: اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در بعضی از اداره های این استان، به خوبی عملیاتی نمی شود.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، سلیمان مهدوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی، که با حضور حجت الاسلام مرادی مسؤول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در اداره کل بنیاد مسکن فارس و مهندس عطاءالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن فارس تشکیل شد، بیان داشت: اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در بعضی از اداره های این استان، به خوبی عملیاتی نمی شود.

مهدوی در ادامه اظهار داشت: انتظار می رود که دبیرخانه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر فعال شوند و با تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ارتباط داشته باشند تا این فریضه الهی به طور کامل اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: خروجی و کار آمدی تکلیف الهی امر به معروف و نهی از منکر در نشست‌هایی که توسط شوراهای امر به معروف انجام می شود کم و ناچیز است و باید بستری فراهم شود تا اثر تعیین کننده داشته باشد.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان فارس تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر مانند خورشیدی تابان است که در پشت ابرها پنهان شده که اگر بر سازمان‌ها و اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی و جامعه هدف آنان بتابد باعث کاهش هزینه‌های بسیار می شود.

مهدوی بیان داشت: اگر در اجرای این تکلیف الهی درست عمل کنیم تحول چشمگیری در سازمان‌ها و جامعه ایجاد می شود و در غیر این‌صورت باعث تضعیف نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی خواهد شد و مشکلات و معضلات بسیاری را ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر هدایت بیش از ۴.۵ میلیون جمعیت استان فارس را بر عهده دارد. اگر در اجرای این فریضه به خوبی عمل نکنیم مورد سؤال قرار می گیریم و برای برون رفت از این وضعیت باید آن را متناسب با مأموریت های سازمان و یا دستگاه های اجرایی تعریف و عملیاتی کنیم.

حجت‌الاسلام محمد حسن مرادی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر پشتوانه قانونی و شرعی دارد و در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب و تائید قرار گرفته است، اظهار داشت: در اجرای فریضه‌های امر به‌ معروف و نهی از منکر باید با زبان خوش و مناسب و تاثیرگذار ابتدا خانواده و سپس جامعه را از منکرات و فساد رهایی دهیم.

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز راهکارهای گسترش امر به معروف و ناهی از منکر در جامعه را تبیین کرد و گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر خود باید عامل به فریضه باشد، کردار و رفتار آمران و ناهیان همواره مورد قضاوت مردم و مخاطبان است.

در پایان این جلسه با حکم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، مهندس عطا الله زمانی به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس و غلامرضا تدین به عنوان دبیر این شورا منصوب گردیدند.

لینک خبر


همچنین ببینید

دستگاه نظامی و قضایی باید از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کنند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل ازخبرگزاری شبستان از آبادان، «کهزاد سروستانی»، امروز (یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.