تمام امور با تحقق امر به معروف به سامان می‌رسند/ غفلت از این فرایض در ساختار دولتی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس

اجرای فریضه امر به معروف در بعضی از اداره ها ضعیف است

سلیمان مهدوی در جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی بیان داشت: اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در بعضی از اداره های این استان، به خوبی عملیاتی نمی شود.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، سلیمان مهدوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در جلسه دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی، که با حضور حجت الاسلام مرادی مسؤول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در اداره کل بنیاد مسکن فارس و مهندس عطاءالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن فارس تشکیل شد، بیان داشت: اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در بعضی از اداره های این استان، به خوبی عملیاتی نمی شود.

مهدوی در ادامه اظهار داشت: انتظار می رود که دبیرخانه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر فعال شوند و با تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی ارتباط داشته باشند تا این فریضه الهی به طور کامل اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: خروجی و کار آمدی تکلیف الهی امر به معروف و نهی از منکر در نشست‌هایی که توسط شوراهای امر به معروف انجام می شود کم و ناچیز است و باید بستری فراهم شود تا اثر تعیین کننده داشته باشد.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان فارس تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر مانند خورشیدی تابان است که در پشت ابرها پنهان شده که اگر بر سازمان‌ها و اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی و جامعه هدف آنان بتابد باعث کاهش هزینه‌های بسیار می شود.

مهدوی بیان داشت: اگر در اجرای این تکلیف الهی درست عمل کنیم تحول چشمگیری در سازمان‌ها و جامعه ایجاد می شود و در غیر این‌صورت باعث تضعیف نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اجتماعی خواهد شد و مشکلات و معضلات بسیاری را ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر هدایت بیش از ۴.۵ میلیون جمعیت استان فارس را بر عهده دارد. اگر در اجرای این فریضه به خوبی عمل نکنیم مورد سؤال قرار می گیریم و برای برون رفت از این وضعیت باید آن را متناسب با مأموریت های سازمان و یا دستگاه های اجرایی تعریف و عملیاتی کنیم.

حجت‌الاسلام محمد حسن مرادی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر پشتوانه قانونی و شرعی دارد و در مجلس شورای اسلامی مورد تصویب و تائید قرار گرفته است، اظهار داشت: در اجرای فریضه‌های امر به‌ معروف و نهی از منکر باید با زبان خوش و مناسب و تاثیرگذار ابتدا خانواده و سپس جامعه را از منکرات و فساد رهایی دهیم.

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز راهکارهای گسترش امر به معروف و ناهی از منکر در جامعه را تبیین کرد و گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر خود باید عامل به فریضه باشد، کردار و رفتار آمران و ناهیان همواره مورد قضاوت مردم و مخاطبان است.

در پایان این جلسه با حکم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، مهندس عطا الله زمانی به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس و غلامرضا تدین به عنوان دبیر این شورا منصوب گردیدند.

لینک خبر


همچنین ببینید

رسیدن به جایگاه آمر به معروف نیازمند تلاش مستمر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.