ستاد امر به معروف، موارد مغایر با شئون اسلامی را به دستگاه‎ها تذکر دهد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام و المسلمین رحیم جعفری در جلسه استانی امر به معروف و نهی از منکر کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر و اقداماتی که انجام می‌دهد قابل توجه است، اما به نظر می‌رسد باید مقداری از قالب این تذکر و تشویق‌ها خارج شود و وارد مباحث تخصصی‌تر شویم.

وی با اشاره به گزارشات دبیر ستاد امر به معروف در مورد بی‌توجهی به معروفات در برگزاری کنسرت‌ها در سطح استان، گفت: اگر در این زمینه مشکلات محدود است باید به فکر ارائه راه‌حل برای مقابله با آنها باشیم ولی اگر آمار آسیب‌ها بالا است باید فاتحه خودمان را بخوانیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اضافه کرد: با هرگونه رفتار منکر در روند برگزاری کنسرت‌ها مخالف هستیم و در صورت مشاهده هرگونه رفتاری با جدیت برخورد خواهیم کرد، اما تاکنون گزارشی مبنی بر برخورد نامناسب در روند برگزاری کنسرت‌ها به ما داده نشده است.

جعفری افزود: در طول سال صدها برنامه برگزار می‌شود، هر موردی که در این برنامه‌ها در زمینه عدم رعایت معروفات و انجام منکرات به ستاد امر به معروف گزارش می‌شود، انتظار داریم در همان زمان به دستگاه متولی برنامه تذکر داده شود تا جلوی آن را بگیرند.

مدیرکل کمیته امداد کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه برخی رفتارها به ویژه بی‌توجهی به حجاب و عفاف در سطح جامعه ما نگران‎کننده است، اظهار کرد: انجام اقدامات فرهنگی برای جلوگیری از بی‌حجابی باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

قنبر موسی‌نژاد توجه به معروفات در سطح دستگاه‌های دولتی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دولتی باید الگوی احیا و توجه به امر به معروف و نهی از منکر باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه موضوع حجاب و عفاف امروز در سطح جامعه ما بسیار کم‎رنگ شده و در فضای عمومی جامعه مسائلی دیده می‌شود که نگران‎کننده است.

وی اظهار کرد: در بحث نظارت بر زبان‌سراها نیز باید به صورت کاربردی‌تر اقدامات لازم انجام شود چون وضعیت کنونی در شأن جامعه اسلامی نیست.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.