بیش از 85 درصد برنامه‌های شبکه‌های ماهواره مخرب است

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان

بیش از ۸۵ درصد از برنامه‌های شبکه‌های ماهواره ای مخرب است

علی‌اصغر حسینی گفت: بیش از 85 درصد برنامه‌های شبکه‌های مختلف ماهواره مخرب است و با فرهنگ و ارزش‌های دینی و اسلامی سنخیت ندارد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، علی‌اصغر حسینی در جلسه استانی امر به معروف و نهی از منکر کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد ۲۹ میلیون نفر در کشور ایران عضو فضای مجازی هستند که ۸ ساعت از شبانه روز خود را در این فضا صرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه ایران در زمینه تعداد کاربران و میانگین ساعت استفاده از فضای مجازی رتبه اول را در جهان دارد، گفت: میانگین استفاده از فضای مجازی در کشوری مانند آمریکا یک ساعت و ۲۰ دقیقه است.

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: میانگین بالای استفاده از فضای مجازی در کشور ما نشان دهنده این است که جامعه ایرانی به این فضا اعتیاد پیدا کرده‌اند.

حسینی انجام اقدامات اساسی برای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی را ضروری دانست و تصریح کرد: مجمع نخبگان ستاد امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است که کارگروه‌های مختلفی دارد.

وی با بیان اینکه کارگروه بررسی آسیب‌های اجتماعی از جمله کارگروه‌های این مجمع است، گفت: تمام آسیب‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد در این کارگروه بررسی و در مورد آن بحث و گفت‌وگو انجام می‌گیرد.

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان تصریح کرد: کار در حوزه مقابله با آسیب‌های فضای مجازی با توجه به سطح هجمه‌های دشمنان از این طریق یک ضرورت است.

حسینی گفت: بی‌توجهی به آسیب‌های فضای مجازی و سهل‌انگاری در این قضیه تبعات بسیار گسترده‌ای را برای جامعه به ویژه نسل جوان جامعه خواهد داشت.

وی به تشکیل اتاق فکر فرهنگی در استان نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم هرچه سریعتر زمینه تشکیل این اتاق فکر که می‌تواند بازوی توانمندی در کنار مجمع نخبگان ستاد امر به معروف و کارگروه‌های زیرمجموعه آن باشد، فراهم شود.

مدیر پژوهش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان تلاش در راستای پاسخگویی به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه مقابله با هجمه‌های فرهنگی را ضروری دانست و تصریح کرد: همه ما به عنوان مسؤولان و خدمت‌گذاران این نظام در این راستا وظایفی داریم که باید به نحو احسن انجام دهیم.

حسینی به هجمه‌های گسترده رسانه‌های دشمن در راستای حذف ارزش‌های دینی در بین جوامع اسلامی اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۵ درصد از برنامه‌های که امروز از طریق شبکه‌های مختلف ماهواره پخش می‌شود مخرب بوده و با فرهنگ و ارزش‌های دینی و اسلامی مسلمانان سنخیت ندارد.

به گفته وی، دشمنان اسلام تنها راه تسلط بر جوامع اسلامی را کار بر روی فکر و اندیشه مسلمانان می‌دانند و از هر بستری برای حذف ارزش‌ها و جایگزین کردن ضدارزش‌های به ویژه در بین جوانان استفاده می‌کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

ضرورت استفاده از ظرفیت رسانه ها برای عمومی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکزایلام ؛ حجت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.