آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

مبلغ روشندل نمونه کشوری

پیشگیری، گام اول در امر به معروف و نهی از منکر

حجت الاسلام باقریان با بیان اینکه ما باید امر به معروف را از خانواده و فرزندان خود شروع کنیم، اظهار کرد: گام اول در امر به معروف و نهی از منکر پیشگیری است و باید قبل از بیماری و دارو و درمان، به فکر پیشگیری و مراقبت باشیم.

 

به گزارش صاحب نیوز، پایان دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر ویژه خادمان آستان امام زاده ابراهیم(علیه السلام) امروز با حضور حجت الاسلام باقریان، مبلغ روشندل نمونه‌ی کشوری و مشاور حوزه و دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام باقریان در جمع خدام آمربه معروف شهرستان با بیان اینکه ما باید امر به معروف را از خانواده و فرزندان خود شروع کنیم، اظهار کرد: گام اول در امر به معروف و نهی از منکر پیشگیری است و باید قبل از بیماری و دارو و درمان، به فکر پیشگیری و مراقبت باشیم.

این مبلغ روشندل ضمن اشاره به روایتی از حضرت امیر المومنین(علیه السلام) که می فرمایند؛ تمام خوبی های عالم مثل آب اندک دهان و امر به معروف دریای عمیق است؛ خاطر نشان کرد: اگر ما پیشگیری کنیم نیاز به درمان و نصیحت کردن نداریم.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب امر به معروف و نهی از منکر را مانند نماز یاد گرفتنی می دانند و می فرمایند: مردم باید مسائل آن را یاد بگیرند و اگر عامل منکر با زبان ارشاد نشد به روش عملی ارشاد کنید که این روش متعلق به دستگاه قضا است.

این مشاور حوزه و دانشگاه تأکید کرد: به فرزندان خود محبت کنید، با نوازش آن ها، بوسیدن و ابراز علاقه؛ محیط خانه را برای آن ها به مکانی سرشار از آرامش تبدیل کنید، با فرزندان خود دوستی کنید که دنبال دوست نباشند.

باقریان افزود: اگر پدر خانواده ارتباط خود را با دختر خود قوی کرد، دختر خانواده سراغ جنس مخالف نمی رود و بالعکس؛ همچنین پدرها نیز باید پذیرش محبت را برای فرزندان داشته باشند.

وی ادامه داد: والدین اگر پرخاشگر هستند باید درمان کنند و بهترین شیوه ها را برای تربیت فرزندان خود انتخاب کنند، بنابراین اگر شیوه درست باشد بدترین حرف ها به بهترین حرف ها تبدیل می شود.

این کارشناس با تاکید بر اینکه همه ما باید مراسم ازدواج فرزندانمان را اسلامی برگزار کنیم و عامل گناه و معصیت نباشیم، عنوان کرد: قرآن می فرماید: «یا اَیُهَا الَذینَ آمـَنو لِمَ تَقُولونَ ما لا تَفعَلون»؛ ای کسانی که ایمان آورده اید، چرا آنچه که می گویید عمل نمی کنید؟ شما عذاب شدیدی در انتظار دارید که می گویید و عمل نمی کنید.

باقریان خاطرنشان کرد: اگر کسی اهل نماز و حجاب نباشد، نباید دیگران را موعظه کند چون خداوند متعال می فرماید مورد عذاب قرار می گیرد.

وی ادامه داد: باید دقت کرد کسی که وارد این مکان مقدس (آستان امامزاده ابراهیم) می شود یک زائر است و احترامش واجب، بنابراین آمرین به معروف و خادمین باید بدانند با کودکان چگونه در این مکان مقدس رفتار شود، همچنین با افراد بزرگ سال و به گونه ای تذکر داده شود که موجب ناراحتی و بی حرمتی قرار نگیرند.

این دوره به همت و تلاش ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برخوار برگزار شد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر سبب کاهش بی حجابی شده است

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، حجت الاسلام سید جعفر رضایی در گفتگویی با انتقاد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.