امر به معروف و نهی از منکر بهترین ابزار مهار آسیب های اجتماعی است

امام جمعه زرندیه

امر به معروف و نهی از منکر بهترین ابزار مهار آسیب های اجتماعی است

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی گفت: امر به معروف و نهی از منکر مهمترین ابزار در توسعه اخلاق‌مداری و مهار آسیب های اجتماعی در جامعه است.

 

به گزارش خبرگزاری ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر زرندیه افزود: امر به معروف ونهی از منکر از واجبات و فریضه مهم اسلامی است و جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ باشد از رحمت خداوند دور خواهد شد.

وی گفت: این فریضه الهی در آموزه های دینی از جایگاه بلند برخوردار است و اساس نبوت، پیامبران الهی بر امر به معروف و نهی از منکر استوار شده است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان زرندیه افزود: پایه و اساس عمل به احکام اسلام، توجه ویژه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که باید در این مقوله همه مردم و مسؤولان در احیاء آن تلاش کنند.

امام جمعه زرندیه افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید در همه زمینه ها و واجبات دینی و جامعه اسلامی وارد شود و در تمام زوایای زندگی فردی و اجتماعی افراد نیز نمود پیدا کند.

سرپرست فرماندار زرندیه نیز در این نشست گفت: حفظ وحدت در جامعه بزرگترین مصداق فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که اگر این مهم به خوبی پاسداری شود جامعه به مصداق واقعی و ایده‌آل خود خواهد رسید.

جعفر نخستین افزود: ایجاد و تقویت روحیه تعهد و مسئولیت پذیری افراد جامعه در تحقق امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در ادارات می تواند نقش موثری داشته باشد.

فرمانده سپاه زرندیه نیز در این نشست گفت: دشمن پس از اینکه نتوانست از طریق جنگ نظامی در امور کشور ما مداخله کند ، می کوشد جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را به کار ببرد که آگاه کردن مردم به ویژه قشر جوان و نوجوان از این نیرنگ و حیله دشمن بزرگترین امر به معروف است.

سرگردمحمد مهجوری تصریح کرد: احیاء امر به معروف و نهی از منکر و اجرای مصوبات نشست های این ستاد در جلوگیری از انحطاط جامعه و قرار گرفتن در مسیر پیشرفت و تعالی موثر است و هرکسی باید در این مقوله سهیم باشد.

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان زرندیه توضیح داد: فعال سازی ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر به صورت ویژه و مستمر از امور ضروری است و باید از ظرفیت های این شهرستان در اجرای مصوبات ستاد بهره برد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر نیاز امروز جامعه اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا،حجت الاسلام علی اکبر ایمانی روز دوشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.