ضابطان قضایی مکلف‌اند با جرایم مشهود برخورد کنند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه درسپاه روح الله

عموم جامعه نسبت به فریضه امر به معروف بی‌تفاوت نباشد

حجت‌الاسلام رضوی‌راد تصریح کرد: مردم باید بصیرت و بینش پیدا کنند و حافظ انقلاب باشند. به وظایف خود عمل کنند و در شناخت حق از باطل تلاش کنند و همچنین نسبت به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت نباشند چراکه مصلحت اندیشی ها کار را خراب می کند و این به بی بصیرتی حتی خواص بر می گردد .

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ حجت‌الاسلام رضوی‌راد مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله در جمع پایوران و بسیجیان ناحیه مقاومت شهرستان خمین با بیان اینکه جبهه حق و باطل دو جریان همیشگی از آغاز خلقت بشر بوده است، گفت: تقابل همیشگی بین حق و باطل در حال حاضر هم وجود دارد و در فرداهای آینده هم وجود خواهد داشت. آنچه مهم است شناخت حق از باطل و تشخیص این دو از یکدیگر است .

وی افزود: حق و باطل هرگز با یکدیگر یکی نمی‌شوند؛ برای مثال آیا می شود هم در راه خدا بود و هم در راه شیطان؟ این دو راه ضد یکدیگرند و با هم جمع نمی شوند، قسم سومی نیست که با حق و باطل باشد.

حجت‌الاسلام رضوی‌راد با اشاره به قضیه تاریخی جنگ جمل گفت: در جنگ جمل طلحه و زبیر بیعت‌شان را با حضرت علی(علیه السلام) شکستند. راه یا راه خداست یا راه شیطان، هر دو با هم ممکن نیست.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله تصریح کرد: عده‌ای اهل فکر و فرهنگ و معرفت هستند و برای جبهه حق کار کمی می کنند و فهمیده اند حق با کدام جبهه است و حق را شناخته اند و براساس تشخیص خود برای آن کار حرکت می کنند و عده ای هم مقابل حق و ضد حق هستند .

وی افزود: خواص یک جامعه هم به دو گروه خواص طرفدار حق و خواص طرفدار باطل تقسیم می شوند. خداوند انسان را آفرید و نعمت اختیار به او داد که راه خود را انتخاب کند بدین معنا که نگاه به هستی اختیاری است.

حجت‌الاسلام رضوی‌راد با بیان اینکه انبیاء و اولیای الهی برای راهنمایی بشر برای قرار گرفتن در مسیر حق آمده بودند، گفت: خداوند برای انسانها راهنمایانی از انبیا و پیامبران و ائمه فرستاد که مسیر را مشخص کند و همچنین برنامه‌های زندگی را در کتاب قرآن آورده و ما انسانها خودمان مختار هستیم در جبهه حق یا باطل باشیم .

وی گفت: جبهه باطل همچون ابلیس، منافقین، مشرکین و شیاطین هستند که منحرفین و آنهایی که به گمراهی کشیده شدند شیطان را متهم می کنند و شیطان به آنها می گوید من شما را دعوت کردم خودتان این کار را انجام دادید و ازسوی دیگر ۱۲۴ هزار پیامبر آمدند و صراط مستقیم را نشان دادند چرا مسیر آنها را قبول نکردید.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله بیان کرد: عقل انسان به سوی خوبی‌هاست و فطرت انسان پاک است اگر منطبق با قرآن باشد هدایت می شود و اگر غیر از این باشد به تاریکی خواهد رسید؛ راه مستقیم یکی است ولی بیراهه ها فراوان هستند.

حجت‌الاسلام رضوی‌راد ادامه داد: همه انسانها امتحان می شوند ولی هر انسانی به قدر و اندازه خودش و در امتحان و راه حق و باطل معیار فردی نیست که چه شخصی و از چه گروهی است بلکه معیار درجه ایمان و اعتقاد به خدا و ائمه و ولایت پذیری فرد مهم است.

وی افزود: دین جنبه اجتماعی دارد و حکومت امری قدسی است که توسط فردی الهی نیز اداره می‌شود. وظیفه مردم این است که دور حجت و ولی امر خود گرد هم بیایند و به نظر ولی فقیه که حق است توجه و عمل کنند که در این صورت پیروزی قطعی است .

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه درسپاه روح الله در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه ما در حال حاضر در ادامه راه امام راحل و ولایت فقیه روشنگری در اقشار مختلف مردمی است .

حجت‌الاسلام رضوی‌راد تصریح کرد: مردم باید بصیرت و بینش پیدا کنند و حافظ انقلاب باشند. به وظایف خود عمل کنند و در شناخت حق از باطل تلاش کنند و همچنین نسبت به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت نباشند چراکه مصلحت اندیشی ها کار را خراب می کند و این به بی بصیرتی حتی خواص بر می گردد.

لینک خبر


همچنین ببینید

اگر نهی از منکر فراموش شود، تمام دستاوردهای جهاد از دست می‌رود

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن اسماعیلی در یکصد و سی و چهارمین جلسه شرح و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.