امر به معروف در زوایای زندگی انسان نمود پیدا کند

امام جمعه شهرستان اهر

امر به معروف در زوایای زندگی انسان نمود پیدا کند

حجت‌الاسلام جوادحاجی‌زاده احیای فریضه امر به معروف و نهی‌ از منکر را در جامعه بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان کرد و گفت: باید این فریضه دینی و اسلامی در تمامی زوایای زندگی انسان‌ها نمود عینی پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام جوادحاجی‌زاده، امام جمعه اهر، در جلسه ستاد امر به معرف و نهی‌ از منکر شهرستان، احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان کرد و گفت: باید این فریضه دینی و اسلامی در تمامی زوایای زندگی انسان‌ها نمود عینی پیدا کند.

وی، افزود: نگرش به امر به معروف و نهی‌ازمنکر باید به عنوان وظیفه دینی و شرعی در جامعه رواج پیدا نماید و انتظار داریم تمام مسئولین و بخصوص مردم در عمل به این فریضه مهم به عنوان یکی از وظایف شرعی نگاه کنند.

حجت‌الاسلام حاجی‌زاده، همچنین دین اسلام را دینی کامل و قرآن را کتاب آسمانی برای هدایت انسان‌ها عنوان کرد و افزود: دین اسلام دینی کامل می‌باشد که تمامی خواسته‌ها و نیازهای دنیوی و اخروی انسان‌ها با هدف و برنامه‌ای منسجم و جامع در آن مشخص و معین شده است.

حجت الاسلام علی فروغی، استاد اخلاق نیز در این جلسه عمل به واجبات و مستحبات دینی و در کنار آنها احیاء امر به معروف و نهی از منکر را یک واجب برشمرد و گفت: باید در عمل به فریضه امر به معروف و نهی‌از منکر از همدیگر سبقت گرفته و نگذاریم این فریضه در جامعه فراموش یا کمرنگ شود زیرا نقش امر به معروف و نهی‌ازمنکر در دین اسلام نقشی اساسی و محوری می باشد.

وی، در ادامه عامل اصلی ایجاد کبر و غرور انسان‌ها را عمل نکردن به فرایض دینی و الهی عنوان کرد و افزود: نماز یکی از مهمترین واجبات انسانی است که انسان با نماز و سر سجده آوردن در مقابل خالق خود از تمام کبر و غرور دوری کرده و به این باور خواهد رسید که معبودی فراتر وجود دارد.

حجت‌الاسلام فروغی، لازمه خضوع و از بین بردن کبر، غرور و خودپسندی در بین انسان‌ها را برپا داشتن نماز و انجام مستحبات دینی برشمرد و گفت: انسان زمانی به رستگاری، نشاط و سربلندی در دنیا و آخرت می‌رسد که به معبود و وصال خود دست یافته و به او ایمان داشته باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

نباید از امر به معروف و نهی از منکر ترسید

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.