ترویج امر به معروف در ایام نوروز و حفظ بیت‌المال از مهم‌ترین معروفات این ایام است

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، ۷ اسفند در جلسه دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرائی این استان گفت: با توجه به اینکه ادارات کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در ایام نوروز از جامعه هدف گسترده‌ای برخوردار هستند، می‌توانند نقش بسزا و موثری در ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل آموزش و پرورش بیشترین سطح مخاطب را نسبت به دیگر دستگاه‌ها در اسکان مسافران و میهمانان نوروزی دارد، گفت: مهم‌ترین معروفاتی که می‌توانند در این ایام مورد توجه قرار گرفته و نسبت به آن در شورای آموزش و پرورش برنامه‌ریزی شود، حفظ بیت‌المال و اموال دولتی و جلوگیری از آسیب‌رسانی به آن‌هاست.

مهدوی افزود: باید سعی کنیم با شعار تذکر شما، تشکر ما، تعالی اجتماع، آستانه تحملمان را در برابر تذکر بالا برده و بستر این امر را با فضاسازی در مهمان‌پذیرها و اماکن رفاهی مهیا سازیم.

وی خطاب به دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرائی استان فارس گفت: سعی کنیم به کارمندان دستگاه خودمان پیامک‌هایی از قبیل رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی، صرفه‌جوئی، حفظ حقوق یکدیگر در سفر، خوش اخلاقی و … را به صورت روزانه در ایام نوروز ارسال کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: مواد ۸ و ۹ از قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را باید در کنار مواد ۶۰۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی در دستگاه‌ها نصب شود تا آحاد مردم بدانند کسی حق تعرض به آمر به معروف و ناهی از منکر را ندارد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.