هنر؛ ابزاری برای تبدیل امر به معروف و نهی از منکر به فرهنگ عمومی

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(علیه السلام) استان ایلام

هنر؛ ابزاری برای تبدیل امر به معروف و نهی از منکر به فرهنگ عمومی

سردار حسینی با بیان اینکه هنر بهترین ابزار برای تبدیل امر به‌ معروف و نهی از منکر به فرهنگ عمومی است، گفت: همواره ثابت‌ شده که در هر کاری که از ظرفیت مردمی استفاده شود، آن کار و فعالیت به نحو شایسته انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، سردار سیدصادق حسینی، فرمانده سپاه امیرالمومنین(علیه السلام) در مراسم تقدیر از برگزیدگان اولین جشنواره فرهنگی و هنری امربه‌معروف و نهی از منکر اظهار کرد: این جشنواره در راستای ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر به همت ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان در راستای ترویج این فریضه در بین نسل جوان طراحی‌شده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در قالب شعر، نقاشی و انشاءنویسی در بین کودکان و نوجوانان استان از تیرماه سال جاری کلید خورده است، افزود: تلاش می‌شود که امربه‌معروف و نهی از منکر به یک فرهنگ و گفتمان عمومی به ‌ویژه در بین نسل جوان تبدیل شود.

این فرمانده سپاه اضافه کرد: همواره ثابت‌ شده که در هر کاری که از ظرفیت مردمی استفاده شود، آن کار و فعالیت به نحو شایسته انجام خواهد شد و تجربه انقلاب اسلامی و مدیریت جهادی حضرت امام راحل بر این نکته تأکید می‌کند که با حضور آحاد مردم و مدیریت جهادی می‌توان به توسعه و پیشرفت در هر امری رسید.

سردار حسینی با بیان اینکه تحقق نظام اسلامی، بزرگ‌ترین معروف بوده که زمینه‌ساز حضور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است، تصریح کرد: هر آنچه مطلوب است معروف است و هر آنچه جامعه را به سمت کجی و انسان‌ها را منحرف می‌کند منکر است و باید تلاش کرد این فریضه تبدیل به یک گفتمان و خواست عمومی شود.

وی با اشاره به اینکه تعامل دولت و مردم می‌تواند زمینه‌ساز حرکت به سمت خوبی‌ها باشد، گفت: در آستانه ایام فاطمیه میزبان شهدای گمنام هستیم که جان خود را برای امربه‌معروف و نهی از منکر، تقدیم آرمان‌های نظام اسلامی کردند که باید از این فضای معنوی در راستای تقویت نظام جمهوری اسلامی استفاده کنیم.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(علیه السلام) استان ایلام عنوان کرد: حفظ نظام جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است و باید گفت که هنر شمشیر برنده‌ای که باید به نحوه شایسته‌ای در راستای ترویج فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر از آن استفاده کرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

از شخصیت امام حسین علیه السلام می توان درس امر به معروف و نهی از منکر بیاموزیم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت الاسلام محسن درافشان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.