آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

آغاز کارگاه آموزشی دو روزه امر به معروف و نهی از منکر در بندر آستارا

کارگاه آموزشی دو روزه امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد( جامعه شناسی، روانشناسی، قضایی و حوزه دین و مذهب) در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آستارا آغاز به کار کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، کارگاه آموزشی دو روزه امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد( جامعه شناسی، روانشناسی، قضایی و حوزه دین و مذهب) در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی آستارا آغاز به کار کرد.

در این کارگاه آموزشی مربیان پرورشی و مدیران مدارس، مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد، فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج و خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور دارند.

در کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر امروز سید محمد رشیدی مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در حوزه روانشناسی و احمد عبادی دادستان عمومی و انقلاب بندر آستارا در موضوع مسائل قضایی و حقوقی فریضه امر به معروف و نهی از منکر به تدریس پرداختند.

آیت الله رضا رمضانی، رییس مرکز اسلامی هامبورگ و عضو مجلس خبرگان رهبری، مدرس کارگاه آموزشی امر به معروف و نهی از منکر است و در موضوع امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه دین و مذهب در این کارگاه آموزشی به تدریس می‌پردازد.

قربان علی عاطفی مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا دیگر مدرس روز دوم این کارگاه آموزشی است که در موضوع جامعه شناسی به تدریس می‌پردازد.

به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی گواهینامه شرکت در دوره اعطا می‌شود و کارگاه آموزشی مذکور به همت دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه بندر آستارا برگزار می‌شود.

سید محمد رشیدی، مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر آستارا در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه واجب الهی است، افزود: رسالت اصلی تمام پیامبران الهی امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی با اشاره به اینکه در جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر نباشد گمراهی انتشار پیدا می‌کند، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر فقط دعوت خالی نیست و به دنبال تربیت منظم است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندر آستارا تصریح کرد: در امر به معروف و نهی از منکر باید دعوت خوبی داشته باشیم و همراه با نظم و تربیت باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

رشیدی با بیان اینکه در امر به معروف و نهی از منکر باید روش های آموزشی و تربیتی را رعایت کنیم، گفت: اگر بحث امر به معروف و نهی از منکر منظم، محکم و استوار و همراه با تربیت و قوی انجام گرفت دعوت ما موفقیت آمیز خواهد بود و گرنه شکست قطعی است.
لینک خبر


همچنین ببینید

شبکه های اجتماعی موثرترین رسانه برای امر به معروف مسئولان هستند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، نشست «ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.