دشمن به دنبال استفاده از فضای مجازی برای ایجاد اخلال در انتخابات است

امام جمعه یزد

نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در کشور کوتاهی شده است

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: نسبت به این دو فریضه الهی در کشور کوتاهی صورت گرفته است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد (۱۴ اسفند) در خطبه های نماز جمعه یزد با دعوت به تقوای الهی، شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) را تسلیت عرض کرد و اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در خطبه تاریخی خود زمانی که خصوصیت های نماز، زکات و فرایض الهی را بیان کردند، امر به معروف را مصلحت عامه مردم معرفی نمودند.

وی با بیان اینکه ما در جامعه از امر به معروف و نهی از منکر غافل هستیم و به آن عمل نمی کنیم، گفت: متاسفانه به دلیل عدم عمل به این دو فریضه الهی، به تبعات عمل نکردن هم مبتلا شده ایم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: این دو فریضه دو اصل مهمی است که اجتماع مسلمین را سامان دهی کرده و به جامعه مسلمانان قوام می بخشد و سبک زندگی را به وسیله نجات انسان از شقاوت ها اصلاح می کند.

ناصری با تاکید بر اینکه این دو فریضه جلوی ظلم ظالمان را می گیرد و نمی گذارد نطفه ظلم و بدی ها تحقق پیدا کند، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر با برداشتن ریشه فساد و فحشا و از بین بردن اساس و بنیان کفر، جلوی انحراف انسان را می گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: نه در کارهای بزرگ و نه در کارهای کوچکتر به این دو فریضه الهی و مهم و سرنوشت ساز توجه لازم را انجام ندادیم.

وی با اشاره به اینکه اگر این دو فریضه انجام شود همه واجبات الهی ادا می گردد، عنوان کرد: اگر این دو فریضه ترک شود علاوه بر اینکه گناه جامعه را فرا می گیرد، تبعات بدی برای جامعه اسلامی به دنبال دارد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه دامنه امر به معروف و نهی از منکر گسترده است، خاطرنشان کرد: تمام افراد در جامعه اسلامی نسبت به یکدیگر وظیفه دارند و باید در راستای احیای این دو فریضه قدم بردارند.

ناصری به آیات و روایت هایی در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم برای خودش و هر انسانی در هر سطحی که قرار داشته باشد از پیامبر و امام و حاکم و تمام افراد نسبت به اقامه امر به معروف و نهی از منکر وظایفی مشخص کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: این دو فریضه باید در خانواده ها و بین والدین و فرزندان احیا شود و به عنوان محبت پدری و مادری زمینه انحراف جوانان به وسیله عدم آشنایی به فرایض فراهم نشود.

وی عنوان کرد: متاسفانه ما در خانواده هیچ زمانی نمی نشینیم خوبی ها و بدی ها را برای فرزندانمان تبیین کنیم و در مدارس هم خیلی کم دیده می شود که معلمان در این راستا برای دانش آموزان حرکت کنند.

امام جمعه یزد بدترین وضعیت یک جامعه را وضعیتی دانست که فرایض امر به معروف و نهی از منکر در آن فراموش شده باشد، خاطرنشان کرد: در صورتی که این دو فریضه در جامعه احیا شود، خداوند انسان را هدایت می کند.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری محافل انس با قرآن با محوریت امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت‌الاسلام‌ و المسلمین ناصر خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.