کارگاه‌های آموزشی امر به معرف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرائی گلستان برگزار می‌شود

مسئول رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان:

کارگاه‌های آموزشی امر به معرف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرائی گلستان برگزار می‌شود

حجت السلام و المسلمین محمدی‎مهر گفت: دفتر مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان راه‎اندازی شد و این مجمع به صورت خودجوش و بدون هیچ انتظاری فعالیت می‎کنند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت السلام و المسلمین علی‎اکبر محمدی‎مهر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: تلاش کردیم علاوه‎ بر تذکرات لسانی اقداماتی داشته باشیم، اما با توجه به نداشتن مکانی ثابت نتوانستیم دیگر موضوعات را پیش‎ ببریم.

وی تصریح کرد: نیروی‎های انقلابی باید رویش مجددی به خود بگیرند و احساس می‎شود کم و بیش موجی در راستای امر به معروف و نهی از منکر آغاز شده و دوستان در نیروی انتظامی و سپاه در این راستا همکاری خوبی انجام می‎دهند.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان ادامه داد: دو کارگاه در حوزه امر به معرف و نهی از منکر بین فرهنگیان استان گلستان برگزار کردیم.

محمدی‎مهر خاطرنشان کرد: در آخرین نشست با مسئولان استانی داشتیم به نتیجه رسیدم کارهای عفاف و حجاب را از سمت نهادها و دستگاه‎های اجرایی آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۷ دستگاه ابلاغ قانونی دارند، افزود: ۳۰۰ عمل راهکار برای این دستگاه‎ها که متصدی حفظ عفاف و حجاب در دستگاه‎های اجرایی خود هستند دیده شده و این عملکردها به دستگاه‎های اجرایی مکاتبه شده است.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان با بیان اینکه این مجمع کاملا قانونی است، افزود: مقام معظم رهبری به این مهم تاکید داشتند که دولت به نهادهای مردمی که کار مردمی می‎کنند کمک کند و آغوش حمایت خود را به سوی این نهادها باز کنند.

محمدی‎مهر گفت: این مجمع به صورت خودجوش و بدون هیچ انتظاری فعالیت می‎کنند و ما تلاش کردیم که در حریم قانون مطالبات و اقدامات خود را پیش ببریم.

وی یادآور شد: همه باید تلاش کنیم تا میراث انقلاب اسلامی که دستاورد هزاران شهید است حفظ کنیم.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان افزود: حقوق شهروندی را منشاء و خواستگاه حقوق هم شرع مقدس و مطالبات است و یک مسلمان حقی که به خود اختصاص می‎دهد حقی است که اسلام به آن داده است.

محمدی‎مهر افزود: یکی از حقوقی که اسلام به آن تاکید داشته مسئولیت‌پذیری است و باید هر فردی این حق احساس وظیفه و مسئولیت را در برابر دیگران داشته باشد.

وی درباره حقوق شهروندی یادآور شد: در اصل ۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که قانون اساسی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه‎ای شده و در آنجا آمده مردم نسبت به مسئولان و مسئولان نسبت به مردم باید پاسخگو باشند و یکی از حقوق مسلم همه انسان‎ها از جمله ملت مسلمان ایران امر به معروف و نهی از منکر است.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان تاکید کرد: مردم باید از مدیر کل‎ها و مسئولان مطالبه کنند که از این نعمت جمهوری اسلامی تا چه میزان توانستید برای خدمات‎رسانی استفاده کنند و مسئولان باید توجه کنند که در نظامی خدمت می‎کنند که نام جمهوری اسلامی بر روی آن حک شده است.

محمدی‎مهر یادآور شد: مسئول کسی است که مورد سوال قرار می‎گیرد و اگر نشود از مسئولان سوال منطقی و سوال موجه کرد آیا می‎شود از غیرمسئول مطالبات را درخواست داشت.

وی افزود: فردی که وظیفه‎اش پاسخگویی به سوالات مردم است و براین اساس از امکانات حقوق و مزایای بیشتری برخوردار است و باید در جایگاه پاسخگویی قرار بگیرد.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان گفت: اگر افرادی بخواهند اجتماع را بهم بزنند و هرج مرج ایجاد کنند این موضوع مورد توجه کسی نیست و هیچ دلسوز نظامی دوست ندارد در حین سخنرانی افرادی با بی‎احترامی به جلسه و مسئول نظم، جلسه را بهم بزند و این خود یک منکر است اما اگر سوال منطقی باشد و درصدد بهم زدن اوضاع باشد، باید همراه با پاسخگویی باشد.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان گفت: دفتر مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر گلستان راه‎اندازی شد و هم استانی‎ها می‎توانند در راستای همکاری و هم‎اندیشی به خیابان شهدا لاله یازدهم طبقه دوم ساختمان حفظ آثار و ارزش‎های دفاع مقدس مراجعه می‎کنند.

لینک خبر

 


همچنین ببینید

بازی رسانه داخلی در زمین دشمن/ دلسوزی عضو شورای شهر برای کشف حجاب

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت‌الاسلام احمد عبدالهی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اصفهان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.