اولویت ستاد کردستان در ماه رمضان تذکر لسانی و پیشگیری از روزه‌خواری است

دبیر ستاد استان کردستان

یکی از آموزه های امر و نهی از منکر، اخلاق اسلامی و رفتای مهربانانه است

محمود الله ‌مرادی با بیان اینکه یکی از آموزه های امر و نهی از منکر، اخلاق اسلامی و رفتای مهربانانه است؛ ادامه داد: نباید فردی که آمر به معروف است، با سوء استفاده از قدرت قضایی و نظامی که پشتوانه کاری خود دارد، خود منکر و مفسدی دیگر ایجاد کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ محمود الله ‌مرادی دبیر ستاد استان کردستان پس از نشست خود با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیجار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تحقیر یک مدیر در جمع مدیران شهرستانی را نکوهش کرد و افزود: این نوع رفتارها و برخوردها، شور و شوق کار کردن و ریسک پذیری یک مدیر را برای خدمت رسانی به مردم به شدت تضعیف می کند.

وی با بیان اینکه یکی از آموزه های امر و نهی از منکر، اخلاق اسلامی و رفتای مهربانانه است؛ ادامه داد: نباید فردی که آمر به معروف است، با سوء استفاده از قدرت قضایی و نظامی که پشتوانه کاری خود دارد، خود منکر و مفسدی دیگر ایجاد کند.

این مقام مسؤول در رابطه با نحوه عملکرد آمران و ناهیان خاطرنشان کرد: نباید امر به معروف با برخورد فیزیکی، لحن سخت و خشن باشد، چراکه اصلا هدف ستاد امر به معروف هم چنین نیست.

وی با اشاره به تاکید بر روی گشاده و زبان مهربان در امر به معروف و نهی از منکر، افزود: باید این ستاد توسط نیروهای مومن و صادق در وهله اول برنامه های معروف در جامعه پیاده سازی و سپس در صورت ضرورت به ممانعت از نمایان شدن منکرات اقدام کند.

الله مرادی با اشاره به اینکه امام جمعه در این میان نقش محوری، کلیدی و راهبردی دارد اظهار کرد: هدف ستاد فقط عفاف و حجاب نیست، دامنه امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع تر است و این موضوع به میزان تسلط امام جمعه بعنوان رئیس ستاد در پیشبرد برنامه های ستاد بستگی کامل دارد.

به گفته دبیر ستاد استان کردستان امر به معروف می تواند شامل کاشت یک درخت برای تولید هوای پاک، صرفه جویی در امور و وسایل مصرفی منزل تا اداره، خدمت صادقانه، بدون توقع و منظم، تکریم ارباب رجوع و پرهیز از سهل انگاری و ممانعت از طولانی شدن امور باشد.

وی اظهار کرد: بی احترامی به مردم، طولانی کردن انجام امور کاری مردم و بندگان خدا می تواند بستر ساز منکر باشد.

الله مرادی ادامه داد: اگر امروز دنیای استکبار دارای توان مالی و تجهیزات مدرن است، دستان نیروهای مخلص خدا نیز با الهام از الطاف الهی پر است و به فضل الهی برتر هم خواهد شد. وی تاکید کرد: این وظیفه ما است که بتوانیم خالص و مخلص برای خدا کار کنیم، آن وقت مشمول رحمت و مدد الهی قرار خواهیم گرفت.

لینک خبر


همچنین ببینید

استان ایلام از استان های موفق در ترویج امر به معروف

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت الاسلام« الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.