بی تفاوتی نسبت به امر به معروف سنگرهای معنوی جامعه را متزلزل می کند

رییس مجمع امر به معروف خراسان رضوی در حمایت از تحصن علمای بیرجند مطرح کرد؛

بی تفاوتی نسبت به امر به معروف سنگرهای معنوی جامعه را متزلزل می کند

حجت الاسلام لطفی با صدور بیانیه ای از تحصن علمای بیرجند و ایستادگی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر حمایت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام علی اصغر لطفی، رییس مجمع امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی، مسؤول هیأت اندیشه ورز امر به معروف و نهی از منکر اتاق تبلیغ خراسان و عضو شورای شهر مشهد بیانیه ای را با عنوان درود بر علمای بیرجند در حمایت از تحصن ایشان در مقابل درخواست عزل استاندار خراسان جنوبی به دلیل اظهارات غیردینی وی صادر کرد.

در این بیانیه از همگان به ویژه علما و استادان و فضلای حوزه خواسته شده تا ایشان نسبت به حمایت از این تحصن اقدام کرده و پیرامون اظهارات استاندار واکنشی نشان دهند.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

(درود بر علمای بیرجند)

پس از اهانت استاندار خراسان جنوبی به علما و دخالت بیجای وی در مسائل فقهی و استارت نوعی اباحه گری دولتی شاهد خروش حوزه علمیه بیرجند به عنوان امر به معروف و نهی از منکر بودیم.

متأسفانه با گذشت چند هفته هم دولت و قوه قضائیه سکوت سؤال انگیزی دارند و هم بقیه حوزه ها و بزرگان منتظر سایرین هستند.

به نظر می رسد علاوه بر دستورات بین و صریح شرع مقدس، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ظرفیت بالایی است که همگی بتوانند از هنجار شدن این ناهنجاریها و حرمت شکنی ها جلوگیری کنند.

متأسفانه در موردی که چند ماه پیش در تالار شهر مشهد مقدس روز شهادت امام سجاد(علیه السلام) پیش آمد و نهی از منکری شد، علیرغم نظر صریح نماینده محترم ولی فقیه به جز اتاق تبلیغ استان موضع محکمی مشاهده نشد و لذا در شهرهای دیگر استان و استان خراسان شمالی به مراتب بدتر تکرار شد.

امروز هم اگر اساتید و بزرگان و ستادهای امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت باشند چه بسا با این رویه دولت، خیلی از سنگرهای معنوی را از دست بدهیم.

ضمن اعلام حمایت و عرض خداقوت به علما، روحانیان و طلاب عزیز متحصن انتظار دارد بقیه عزیزان هم اعلام حمایتی از این سنگرنشینان، اظهار برائتی از اهل منکر داشته باشند.

لینک خبر


همچنین ببینید

حکومت اسلامی؛ مهم‌ترین مجری امر به معروف و نهی از منکر در جامعه

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مختاری‌بنی در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.