امر به معروف ونهی از منکر تضمین کننده حقوق جامعه است

معاونت امر به معروف و نهی از منکر مردم به دولت و مردم استان سیستان و بلوچستان

انجام منکر باعث سقوط و آزادی جامعه می شود

حجت الاسلام و المسلمین بزمانی افزود: فردی که منکری را مرتکب می شود در واقع جامعه را مبتلا به منکر کرده و باعث سقوط جامعه می شود و این موجب ضربه زدن به آزادی دیگران می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف، حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی معاون امر به معروف و نهی از منکر مردم به دولت و مردم استان در مراسم توزیع کارت شناسایی داوطلبان طلایه داران امر به معروف و نهی از منکرشهرستان زاهدان با اشاره به این مطلب که به برکت تلاشهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، معاونت مردم به دولت و مردم که دارای چند مدیریت بوده که مدیریت مساجد و بقاءمتبرکه جزء استانهای پیشتاز در این امر در سطح کشور معرفی شده است گفت: استان سیستان و بلوچستان یکی از استانهای پیشتاز در اجرا و نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است.

وی بیان کرد: امیدواریم با گام برداشتن در این مسیر توفیقات بسیاری داشته باشیم تا فرهنگ دینی و الهی امر به معروف و نهی از منکر را در استان انجام و به عنوان یک داشته فردای قیامت بهره برداری کنیم و بیشتر در راستای خیر گام برداریم.

بزمانی افزود: افرادی که در مسیر الهی تلاش می کنند راه بن بستی در مسیرشان نیست، راه ممکن است سخت و مشکل باشد، در مسیر موانع باشد اما مسیر الهی بن بست ندارد .

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر در راستای فریضه ای تلاش می کنند که همه فرائض و واجبات بسته به این فریضه است، ضمانت اجرایی احکام الهی بسته به امر به معروف و نهی از منکر است.

وی گفت: اجرای این مهم در جهت احیاء نظم، احیاء و توجه به حقوق افراد است و این مهم جامعه را به سمت و سوی رعایت حقوق بشر و فرد سوق میدهد.

معاونت امر به معروف و نهی از منکر مردم به دولت و مردم استان سیستان و بلوچستان افزود: فردی که منکری را مرتکب می شود در واقع جامعه را مبتلا به منکر کرده و باعث سقوط جامعه می شود و این موجب ضربه زدن به آزادی دیگران می شود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: اولین شرط آمر به معروف عامل بودن است اگر عامل بود تاثیرگذاری بیشتری در جامعه دارد و ثمرات و برکاتش به وضوح در جامعه نمایان می شود.

مدیریت امور مساجد و بقاء متبرکه زاهدان در این جلسه تصریح کرد:در قرآن در سوره آل عمران آیه ۱۰۴می فرماید از میان شما مردم گروهی ویژه باید دعوت به خیر، امر به معروف ونهی از منکر کنند و حساب این گروه از حساب وظیفه عمومی جداست که آمران و ناهیان در این راستا باید با قدرت وامکانات وارد عمل شود.

وی بیان کرد:تاکنون تعداد ۸۷گروه ۱۰ نفرحدود ۸۷۰نفر در مساجد در این راستا جذب شده اند که تعداد ۷۰ گروه ۱۰ نفره کلیه مراحل جذب تحقیق مصاحبه وگزینش آنها به اتمام رسیده است.

وی در پایان گفت: تعداد ۲۱۹ نفر تا کنون آموزشهای لازم را سپری وکارت شناسایی آنها تهیه وآماده توزیع می باشد.


همچنین ببینید

از اهداف تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد انسام مردم با هم است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان،، «سلیمان مهدوی» شب گذشته (دوشنبه ۱۳ اسفند) در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.