علما در نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر پیشتاز باشند

مدیر مدرسه علمیه امام صادق زاهدان

علما در نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر پیشتاز باشند

حجت الاسلام مؤذنی گفت: علما باید در اقدام و انجام امر به معروف پیشگام باشند زیرا قشر تأثیرگذار جامعه هستند و بی‌شک عملکرد جامعه تأثیر بسیاری از عملکرد این قشر می‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در زاهدان، حجت الاسلام حمید مؤذنی، مدیر مدرسه علمیه امام صادق زاهدان در جلسه سیاست گذاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد گفت: با توجه به این که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه امروزی مورد غفلت واقع شده است رسالت علما است که در این راستا آموزه های دینی را تبیین کنند.

وی آگاهی آمر و ناهی از وظیفه خود را لازم دانست و بیان کرد: آنچه قبل از هر عملی مهم به نظر می‌رسد این است که آمر به معروف و ناهی از منکر با آگاهی و بینش نسبت به این فریضه اقدام کند؛ بدیهی است سنگین ترین و جدی ترین تکلیف در عرصه تشریح مبانی را علمای دین بر دوش دارند.

حجت الاسلام مؤذنی ادامه داد: طبق قرآن کریم که می‌فرماید نسبت به آنچه آگاهی نداری اقدام نکن، هر اقدامی قبل از کسب آگاهی و علم در آن باره محکوم به شکست است.

وی با تأکید بر نقش علما در نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: علما باید در اقدام و انجام این مهم پیشگام باشند زیرا قشر تأثیرگذار جامعه هستند و بی‌شک عملکرد جامعه تأثیر بسیاری از عملکرد این قشر می‌پذیرد.

مدیر مدرسه علمیه امام صادق زاهدان افزود: اگر علما نسبت به این رسالت الهی پیشتاز باشند آن وقت است که حجت بر همگان تمام خواهد شد و انتظار می‌رود که دیگر آحاد جامعه نیز نسبت به این دو فریضتین اقدام کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

مشکلات جامعه از فراموشی امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، مهدی حسن پور روز سه شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.