مخالفان امر به معروف و نهی از منکر منافق هستند

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان در نشست امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه امام خامنه ای سنندج برگزار شد، اظهار کرد: انسان نباید تابع هوای نفس و شیطان شود افرادی که به دستور شیطان دچار منکرات می‌شوند در آینده ابتر می‌شوند و از بین می‌روند.

وی افزود: آنچه برای حفظ شخصیت انسانی باید رعایت شود باید تذکر داده شود تا انسان دچار غفلت و لغزش نشود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: معروف ها را باید تشویق و دلایل آن را گسترش داد و منکرات نیز با تذکر دادن قابل کنترل و پیشگیری است.

وی اعلام کرد: کسانی که دارای مسئولیت هستند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و بیشتر مورد بازخواست و مواخذه قرار می گیرند و مسئولین باید بیشتر توجه کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: تذکر لسانی محدودیتی برای هیچ کس نیست و همه باید در جهت رعایت دو فریضه تذکر لازم داده شود.

وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید با نیت دلسوزانه باشد و شرط مومن بودن انسان رعایت امر به معروف و نهی از منکر است و رعایت این فریضه است که مومنین را نشان می دهد.

نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان گفت: کسانیکه مانع امر به معروف و نهی از منکر می‌شوند و به ظاهر خود را مسلمان می داند منافق هستند.

وی افزود: کسانیکه امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌دهند در زمره صالحین هستند و در ردیف شهدا و مومنین قرار دارند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی فقر را یکی از منکرات دانست و اعلام کرد: منکرات فضای گسترده ای دارند در جامعه اسلامی قانون اجازه علنی کردن منکرات را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه عدم رعایت امر به معروف و نهی از منکر یکی از راه‌های ضربه خوردن نظام است، بیان کرد: اگر ما اجازه دهیم به آمران به معروف و ناهیان از منکر ضربه بخورد تمام نظام ضربه می‌خورد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: کسانی که مانع اجرای امر به معروف و نهی از منکر شوند خائن هستند.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش نظام سعی در جهت حل مشکلات و فقر مردم است، عنوان کرد: آمرین به معروف و ناهیان از منکر باید در زمینه شناخت معروف از منکر مطالعه و آگاهی داشته باشند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه در آیات قرآن همه چیز در مورد امر به معروف و نهی از منکر گفته شده است، گفت: همه حد و مرزها در آیات قرآن مشخص شده است و اگر اندکی تامل قرآنی داشته باشیم می بینیم همه این موارد در آیات قرآن بیان شده است.

وی گفت: همه فرایض دیگر بوسیله امر به معروف و نهی از منکر اقامه می شود و شروع امر به معروف باید از خودمان باشد تا در مسیر هدایت قرار گیریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: اگر انسان در مسیر زندگی لغزش داشته باشد کم کم غرق می شود و نمی تواند دیگران را هدایت کند.

وی بیان کرد: فراموش شدن امر به معروف و نهی از منکر یعنی غرق شدن جامعه در گرداب نیستی که سبب می شود فساد در جامعه حاکم شود.

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه انسان نباید به بهانه شاد بودن امر به معروف را ترک کند، یادآور شد: جامعه با شاد بودن و خوش مخالف نیست رعایت اعتدال همیشه خوب است در مقابل کسانی که به بهانه شادی فساد را ترویج می‌کنند، باید ایستاد و نباید اجازه داد به مردم و جامعه ضرر برسانند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.