امر به معروف و نهی از منکر بهترین شیوه نفع رساندن به مردم است

امام جمعه بندرانزلی

امر به معروف و نهی از منکر بهترین شیوه نفع رساندن به مردم است

حجت الاسلام شمس الدین گفت: اصل امر به معروف و نهی از منکر بهترین شیوه برای نفع رساندن به مردم و جامعه است و زمانی که شما امور جامعه را اصلاح کردید، بهترین نفع و خدمت را مردم احساس می کنند.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از گیلان، حجت الاسلام سیدعبدالجواد شمس الدین، امام جمعه بندرانزلی در جلسه شورای اداری شهرستان انزلی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) بیان کرد: بهترین انسان ها کسانی هستند که سه کار انجام دهند و یکی از آنها، سود رساندن به دیگران به معنای خدمت صادقانه در فعالیت ها و تلاش هایمان داشته باشیم، این بهترین نفع ای است که ما میتوانیم برای مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در هر جایگاهی هستیم نافع برای مردم باشیم و متذکر شد: شایسته نیست که در نظام جمهوری اسلامی مشاهده شود ادارات تکریم ارباب رجوع ندارند، اگر وظایفمان را درست انجام دهیم و به دنبال اجرای عدالت در همه بخش ها باشیم، این از ویژگی های خیرالناس پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) است.

وی از دیگر ویژگی های بهترین انسان از منظر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) را ایجاد پیوند بین انسان ها دانست و گفت: از نشانه های بهترین انسان، ایجاد پیوند خوب بین مردم و گروه های مختلفی که هستند می باشد، بعضی ها فقط برای دعوا و فاصله انداختن به میدان آمده اند، ما برای وصل کردن آمدیم نه برای فسخ کردن.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه با کمک به دیگران به رشد آنان نیز بپردازیم عنوان کرد: رفتار انسان، رفتار اعانه به دیگران باشد و از همه جهات دیگران را کمک کنیم تا در انجام مسئولیت هایشان موفق عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین یکی از مهم ترین مصادیق سه ویژگی انسان را امربه معروف و نهی از منکر دانست و افزود: اصل امر به معروف و نهی از منکر بهترین شیوه برای نفع رساندن به مردم و جامعه است و زمانی که شما امور جامعه را اصلاح کردید، بهترین نفع و خدمت را مردم احساس می کنند.

امام جمعه انزلی در پایان سخنان خود بیان کرد: بالاترین مسئول هر اداره، رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر همان مجموعه می باشد و این یعنی خداوند متعال او را بیشتر مورد بازخواست قرار می دهد.

لینک خبر


همچنین ببینید

یکی از راههای حفظ ارزشها در جامعه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت الاسلام حسن شیبک، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.