پلیس گردشگری در آران و بیدگل مستقر می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل

پلیس گردشگری در آران و بیدگل مستقر می‌شود

جواد صدیقیان گفت: پلیس گردشگری وظیفه ایجاد امنیت و گوشزد کردن فرهنگ مقصد و همچنین رعایت شئونات اسلامی را دارد.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل با اعلام موافقت اصولی با احداث اقامتگاه بومگردی در خانه تاریخی اکرمی و آغاز مرمت این بنای تاریخی، در مورد اماکن اقامتی و خدماتی برای گردشگران اظهار کرد: هتل صحرا و هتل آپارتمان یاس هم اکنون در حال احداث بوده و اکوکمپ ستاره شب‌های کویر در مسیر کویر مرنجاب به مسافران خدمات ارائه می‌دهد.

جواد صدیقیان استقرار پلیس گردشگری را یکی از برنامه‌های آینده‌ی این اداره عنوان کرد و گفت: آموزش‌هایی به پلیس گردشگری از طرف نیروی انتظامی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر و برخی نهادهای ذی‌ربط دیگر در حال انجام است.

وی با بیان این که پلیس گردشگری وظیفه ایجاد امنیت و گوشزد کردن فرهنگ مقصد و همچنین رعایت شئونات اسلامی را دارد، اضافه کرد: برای ورود تورهای گردشگری دارای مجوز، نیازی به هماهنگی با ارگان‌های مختلف نیست.

صدیقیان تاکید کرد: آژانس های گردشگری در صورت تخلف در تورها و گزارش اقدام آنان با برخورد قانونی مواجه خواهند شد و در بازدید گردشگران از کویر مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی اکثر تورهای گردشگری واردشده به مرنجاب را بدون مشکل خواند و تصریح کرد: سال گذشته تنها یک مورد تخلف از تورهای گردشگری طی نامه‌ای از طرف نیروی انتظامی به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارش شده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر ناظر بر صیانت جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار ” کیومرث عزیزی” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.