پلیس گردشگری در آران و بیدگل مستقر می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل

پلیس گردشگری در آران و بیدگل مستقر می‌شود

جواد صدیقیان گفت: پلیس گردشگری وظیفه ایجاد امنیت و گوشزد کردن فرهنگ مقصد و همچنین رعایت شئونات اسلامی را دارد.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل با اعلام موافقت اصولی با احداث اقامتگاه بومگردی در خانه تاریخی اکرمی و آغاز مرمت این بنای تاریخی، در مورد اماکن اقامتی و خدماتی برای گردشگران اظهار کرد: هتل صحرا و هتل آپارتمان یاس هم اکنون در حال احداث بوده و اکوکمپ ستاره شب‌های کویر در مسیر کویر مرنجاب به مسافران خدمات ارائه می‌دهد.

جواد صدیقیان استقرار پلیس گردشگری را یکی از برنامه‌های آینده‌ی این اداره عنوان کرد و گفت: آموزش‌هایی به پلیس گردشگری از طرف نیروی انتظامی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر و برخی نهادهای ذی‌ربط دیگر در حال انجام است.

وی با بیان این که پلیس گردشگری وظیفه ایجاد امنیت و گوشزد کردن فرهنگ مقصد و همچنین رعایت شئونات اسلامی را دارد، اضافه کرد: برای ورود تورهای گردشگری دارای مجوز، نیازی به هماهنگی با ارگان‌های مختلف نیست.

صدیقیان تاکید کرد: آژانس های گردشگری در صورت تخلف در تورها و گزارش اقدام آنان با برخورد قانونی مواجه خواهند شد و در بازدید گردشگران از کویر مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی اکثر تورهای گردشگری واردشده به مرنجاب را بدون مشکل خواند و تصریح کرد: سال گذشته تنها یک مورد تخلف از تورهای گردشگری طی نامه‌ای از طرف نیروی انتظامی به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گزارش شده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف ‌‌در اصفهان برای مبارزه ‌با شبیخون فرهنگی دشمن

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، اهمیت موضوع آموزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.