اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با توطئه دشمنان است

امام جمعه موقت اراک:

اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با توطئه دشمنان است

حجت الاسلام حسینی پور اقتصاد مقاومتی، استفاده از کالاهای داخلی و پرهیز از اسراف را تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان ذکر کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در استان مرکزی، حجت الاسلام سید علی حسینی پور، امام جمعه موقت اراک در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اراک، تاکید کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی با خرید کالای ایرانی در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب نقش آفرینی کنند.

استفاده از کالای داخلی و پرهیز از اسراف

حجت الاسلام حسینی پور استفاده از کالای داخلی و پرهیز از اسراف را تنها راه مقابله با این توطئه ها دشمن دانست و بیان کرد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری هنگام تحویل سال جدید، دشمنان قسم خورده ایران از طریق جنگ اقتصادی در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی برآمده اند و در این راستا باید در مقابل بدخواهان نقش آفرینی کرد.

وی خاطر نشان کرد: تاکیدات رهبر معظم انقلاب، حمایت از تولید داخلی و پرهیز از اسراف، در سال جدید باید بیش از پیش مورد توجه آحاد مردم و مسؤولان قرار گیرد.

تولید و اشتغال به عنوان مهمترین دغدغه رهبر انقلاب

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: تولید و اشتغال به عنوان مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری، باید از سوی مردم و مسؤولان جدی گرفته شود و برای حل این مشکلات برنامه ریزی های کاربردی در دستور کار قرار گیرد.

حجت الاسلام حسینی پور با بیان اینکه تمامی افراد ایران اسلامی وظیفه دارند از ریخت و پاش ها بپرهیزند، ابراز داشت: امام سجاد(علیه السلام) نیز در زمینه ریخت و پاش های بیهوده می فرمایند؛ پناه می بریم به خداوند از اسراف و از اینکه به اندازه کفاف امکانات در زندگی مردم موجود نباشد.

جوانان تحصیل کرده، سرمایه بزرگ کشور

امام جمعه موقت اراک با تاکید بر اینکه امروز مردم و مسؤولان باید از تولیدات داخلی در کشور حمایت کنند، بیان کرد: اکنون باید در عرصه های گوناگون تلاش کنیم خودکفا شویم و همچنین مصرف کنندگان نیز بایستی برای تولید داخلی ارزش قائل شده و تولیدات کشور را بر سایر محصولات وارداتی ترجیح دهند.

حجت الاسلام حسینی پور با اشاره به جوانان تحصیلکرده در کشور، گفت: جوانان تحصیل کرده در کشور به عنوان سرمایه های بزرگ مطرح هستند و وجود پنج میلیون جوان در حال تحصیل، ۱۵ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی و ۳۳ میلیون جوان ۱۵ تا ۴۰ سال در ایران، بزرگترین سرمایه انسانی است.

امام جمعه موقت اراک با بیان اینکه با برنامه ریزی دقیق مسؤولان می توانیم از ظرفیت ارزشمند جوانان در مسیر ارتقای تولید همراه با اشتغال پایدار بهره مند شویم، خاطر نشان کرد: مسؤولان و دست اندرکاران باید همت لازم را به کار گیرند تا بتوانیم به برنامه های مورد نظر در راستای رشد و پیشرفت کشور دست یابیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه کسی به گناه آلوده نشود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام عبدالرحیم بامری، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.