برای انجام امر به معروف و نهی از منکر عزم عمومی لازم است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی

برای انجام امر به معروف و نهی از منکر عزم عمومی لازم است

سردار کریمیان خواستار عزم عمومی برای انجام فریضه در تمامی حوزه‌ها شد و گفت: با صِرف حرف زدن و مقاله نوشتن و سخنرانی کردن نمی توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم و نیاز به عزم عمومی داریم تا بتوانیم به اهداف خود نزدیک شویم.

 

به گزارش فرهنگسرای معروف سردار غلام عسکر کریمیان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار ما، درباره ترویج امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی گفت: همه ما باید قبول کنیم که فضای مجازی یک حقیقیت است و لزوم حضور در چنین فضای نیاز به علم و آگاهی در این زمینه دارد.

وی با تاکید بر تولید محتوا گفت: اساسی‌ترین کار جهت حضور موثر در این فضا نیاز به تولید محتوای فاخر است و این تولید با کمک صاحب نظران در کارگروه‌های مختلف و مؤلفه‌های گوناگون به انجام می‌رسد.

این مقام مسؤول در مورد نقش بانوان در اجرای امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: بانوان بعنوان مدیران خانه و خانواده و افرادی موثر در تربیت فرزندان نقش مهم و تاثیرگذار در این فضا می‌توانند ایفا نمایند.

سردار کریمیان در ادامه بیان کرد: بانوان هم به نوبه خود در این فضا حضور دارند و آنها هم می‌توانند براساس نیازمندی‌ها و در جهت دفع آسیب‌ها با قوت و قدرت حضور داشته باشند.

وی درباره برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی گفت: کار ایجابی در دستور کار این ستاد می باشد و برخلاف تصور عده‌ای، ما هرگز وارد اقدامات سلبی نمی‌شویم.

سردار کریمیان گفت: آگاه سازی، آموزش، تذکر و یادآوری، روشنگری و بصیرت افزایی در دستور کار این ستاد می باشد و در اولویت اول در حریم دولت و کارکنان آن وارد شده ایم. در دانشگاه و مدارس و حتی نیروهای مسلح برنامه‌های مفصلی را اجرا نموده‌ایم و مؤثر بوده است.

وی در مورد اقداماتی که تا به الان انجام داده است بیان کرد: در این راستا اقدامات تشویقی برای معروفات و ارشادی برای منکرات جزو امور مهمی است که تا بحال به آن پرداخته‌ایم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی در مورد عقب ماندگی های فریضتین گفت: با تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی و قانون الزام‌آور بودن این امر موفقیت‌ها و تاثیرگذاری‌ها بیشتر شود هرچند جبران عقب ماندگی های سنوات گذشته نیاز به فعالیت شبانه روزی متصدیان امر دارد.

وی در پایان خواستار عزم عمومی برای انجام فریضه در تمامی حوزه‌ها شد و گفت: با صِرف حرف زدن و مقاله نوشتن و سخنرانی کردن نمی توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم و نیاز به عزم عمومی داریم تا بتوانیم به اهداف خود نزدیک شویم.


همچنین ببینید

امر به معروف مسئولان توسط مردم باید با استفاده از رسانه‌ها انجام شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایسنا، عباس عبدی – پژوهشگر مسائل اجتماعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.