آیت الله حجازی به امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشت

استاد حوزه علمیه

متأسفانه گاهی به مسأله امر به معروف و نهی از منکر بی توجهی می شود

حجت الاسلام میردامادی عنوان کرد: مرحوم آیت الله حجازی افزون بر بیان احکام، آن ها را به صورت عملی در جامعه جاری می کرد و به مسأله امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشت؛ متأسفانه گاهی به مسأله امر به معروف و نهی از منکر بی توجهی می شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام میردامادی استاد حوزه علمیه در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله محمدتقی حجازی که در مسجد امیرالمؤمنین قم برگزار شد، با اشاره به روایاتی از ائمه طاهرین(علیهم السلام) گفت: در روایات آمده زمانی می رسد که مردم به چند چیز علاقه مند شده و مسائلی را فراموش می کنند.

وی افزود: بر این اساس در آن زمان مردم دنیا را دوست دارند اما آخرت را فراموش می کنند، دوستدار خانه های آنچنانی می شوند اما خانه قبر را به فراموشی می سپارند، نفس خود را پرستش کرده و خدا را فراموش می کنند.

وی با اشاره به شخصیت مرحوم آیت الله حجازی ادامه داد: از ویژگی های آن مرحوم همت بلند بود که با توکل به خدا و توسل به اهل بیت(علیهم السلام) و با وجود این که دست تنها بود کارهای بزرگی انجام می داد.

وی عنوان کرد: مرحوم آیت الله حجازی افزون بر بیان احکام، آن ها را به صورت عملی در جامعه جاری می کرد و به مسأله امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشت؛ متأسفانه گاهی به مسأله امر به معروف و نهی از منکر بی توجهی می شود.

حجت الاسلام میردامادی خاطرنشان کرد: علما و مراجع بر اساس احکام اسلام مطالبی را بیان می کنند و تذکراتی می دهند اما متأسفنه شاهد هستیم که برخی در برنامه صداوسیما به شخصیت ها توهین می کنند و می گویند که علما نباید به اقتصاد کاری داشته باشند و فقط باید به درس خود برسند، این در حالی است که بخش مهمی از احکام اسلامی درباره اقتصاد است.

وی اضافه کرد: بانک‌هایی که اساس آن بر ربا بوده بلای بزرگی بر اقتصاد کشور آورده اند، از رو نمی‌توان نسبت به احکام اسلام بی تفاوت و بی اعتنا بود بلکه باید تذکرات را بیان و آموزه های اسلام را در همه زمینه ها اجرایی کرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه کسی به گناه آلوده نشود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام عبدالرحیم بامری، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.