اگر کسی مرا امر به معروف کند، خوشحال می‌‌شوم

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف دبیر و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم قبل از ظهر یکشنبه ۲۰ فروردین، با مرجع عالیقدر جهان اسلام؛ حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی(دامت برکاته) دیدار کردند.

در این دیدار معظم له فرمودند: اگر به این دو فریضه، ضعیف عمل کنیم، در انجام فرائض دیگر هم موفق نخواهیم بود، اگر امر به معروف و نهی از منکر حفظ نشوند، بقیه واجبات، حتی نماز و روزه از بین می‌‌رود.

این مرجع عظیم الشأن فرمودند: همه‌‌ی مردم باید امر به معروف کنند و توقع امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) از همه‌‌ی ما؛ عمل به دو فریضه‌‌ی الهی امر به معروف و نهی از منکر است.
و ترویج این فریضه؛ تعظیم شعائر می‌‌باشد.

ایشان با تاکید بر اینکه نباید امر به معروف را محدود به عده‌‌ی خاصی کرد فرمودند: این فریضه، کوچک و بزرگ، رئیس و مرئوس نمی‌‌شناسد و اگر کسی مرا هم امر به معروف و نهی از منکر کند خوشحال می شوم.

وی سیطره امر به معروف و نهی از منکر گسترده دانست و گفت: این دو فریضه همه‌‌ی موضوعات را شامل می‌‌شود و اینطور نیست بعضی از منکرات را نهی کنیم و از بقیه منکرات غافل شویم.

معظم له فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر کار انبیاست و علمای سابق در این خصوص هیچ کوتاهی نمی‌‌کردند و اجرای این فریضه باعث خوشحالی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می‌‌شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین معرفت، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم گزارشی از عملکرد و فعالیت‌‌های این ستاد ارائه نمودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.