برگزاری نشست هم‌اندیشی امر به معروف و نهی از منکر در جهاددانشگاهی مازندران

پژوهشگر حوزه اجتماعی و فرهنگی

ضرورت تبیین معروفات در جامعه

معمایی تبیین و تشریح هنجارهای اجتماعی و معروفات را اولین گام ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانست.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران در نشست هم‌اندیشی امر به معروف و نهی از منکر در جهاددانشگاهی مازندران، معمایی تبیین و تشریح هنجارهای اجتماعی و معروفات را اولین گام ستاد  امر به معروف و نهی از منکر دانست و عنوان کرد: اگر مجموعه‌ای بر اساس تعلیم دریافتند که نماز باید بر اساس عبودیت و بندگی انجام دهند نهادینه شدن آن عمل دینی و رفتار انسانی با سهولت و سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وی افزود: رزمندگان دفاع مقدس با ایثارگری‌ها و رشادت‌های خود از ارزش‌های این نظام اسلامی پاسداری کردند و در سال جاری که مزین به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است باید در زمینه فرهنگی که از نگاه رهبری زیربنای اقتصاد است توجه ویژه شود.

در ادامه سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران گفت: امر به معروف بحث گسترده‌ای است که تقویت باورهای دینی و تعدیل رفتارهای انسانی را دربردارد.

*آموزش‌های یاوران امر به معروف یکسان‌سازی شود

وی با تاکید بر یکسان‌سازی آموزش‌های یاوران امر به معروف و نهی از منکر، افزود: نباید برخوردهای امران به معروف از روی غرض، مرض و نگاه شخصی باشد.

این پژوهشگر حوزه اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: لازم است قبل از هر اقدامی به تبیین مسائلی چون حجاب و مصادیق آن بپردازیم تا افراد خود را به مرزهای حجاب نزدیک کنند.

در ادامه صادق سلمان پور معاون آموزشی جهاد دانشگاهی از کم توجهی برخی از مسئولان و نیز صدا و سیما به موضوعات حجاب و عفاف انتقاد کرد و افزود: اگر بخواهیم معضلات خلاف عفت در همه زمینه‌ها در جامعه کم شود ابتدا باید مدیران رده بالا و مسئولان، خود را به رعایت این ارزش‌ها ملزم بدانند.

* شاکله فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌ها کمتر دیده می‌شود

وی افزود: امروز قاطبه دانشجویان نیاز به آموزش‌های فرهنگی و رفتاری دارند و متاسفانه شاکله فرهنگ اسلامی در دانشگاه و رفتار دانشجویان کمتر دیده می‌شود.

در ادامه محمد علی محمدنژاد مدیر حراست جهاد دانشگاهی مازندران گفت: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر ارائه آموزش‌هایی که افراد را به مرحله باور برساند از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: چنانچه آموزش‌ها نتواند افراد را به ارزش‌های دینی باورمند کند پایبندی افراد به ضوابط دینی، پایدار نخواهد بود.

لینک خبر


همچنین ببینید

باید با عقل و هوش معروف ها را حاکم و منکرها مترود گردد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.