برگزاری نشست هم‌اندیشی امر به معروف و نهی از منکر در جهاددانشگاهی مازندران

پژوهشگر حوزه اجتماعی و فرهنگی

ضرورت تبیین معروفات در جامعه

معمایی تبیین و تشریح هنجارهای اجتماعی و معروفات را اولین گام ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانست.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران در نشست هم‌اندیشی امر به معروف و نهی از منکر در جهاددانشگاهی مازندران، معمایی تبیین و تشریح هنجارهای اجتماعی و معروفات را اولین گام ستاد  امر به معروف و نهی از منکر دانست و عنوان کرد: اگر مجموعه‌ای بر اساس تعلیم دریافتند که نماز باید بر اساس عبودیت و بندگی انجام دهند نهادینه شدن آن عمل دینی و رفتار انسانی با سهولت و سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وی افزود: رزمندگان دفاع مقدس با ایثارگری‌ها و رشادت‌های خود از ارزش‌های این نظام اسلامی پاسداری کردند و در سال جاری که مزین به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است باید در زمینه فرهنگی که از نگاه رهبری زیربنای اقتصاد است توجه ویژه شود.

در ادامه سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران گفت: امر به معروف بحث گسترده‌ای است که تقویت باورهای دینی و تعدیل رفتارهای انسانی را دربردارد.

*آموزش‌های یاوران امر به معروف یکسان‌سازی شود

وی با تاکید بر یکسان‌سازی آموزش‌های یاوران امر به معروف و نهی از منکر، افزود: نباید برخوردهای امران به معروف از روی غرض، مرض و نگاه شخصی باشد.

این پژوهشگر حوزه اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: لازم است قبل از هر اقدامی به تبیین مسائلی چون حجاب و مصادیق آن بپردازیم تا افراد خود را به مرزهای حجاب نزدیک کنند.

در ادامه صادق سلمان پور معاون آموزشی جهاد دانشگاهی از کم توجهی برخی از مسئولان و نیز صدا و سیما به موضوعات حجاب و عفاف انتقاد کرد و افزود: اگر بخواهیم معضلات خلاف عفت در همه زمینه‌ها در جامعه کم شود ابتدا باید مدیران رده بالا و مسئولان، خود را به رعایت این ارزش‌ها ملزم بدانند.

* شاکله فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌ها کمتر دیده می‌شود

وی افزود: امروز قاطبه دانشجویان نیاز به آموزش‌های فرهنگی و رفتاری دارند و متاسفانه شاکله فرهنگ اسلامی در دانشگاه و رفتار دانشجویان کمتر دیده می‌شود.

در ادامه محمد علی محمدنژاد مدیر حراست جهاد دانشگاهی مازندران گفت: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر ارائه آموزش‌هایی که افراد را به مرحله باور برساند از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: چنانچه آموزش‌ها نتواند افراد را به ارزش‌های دینی باورمند کند پایبندی افراد به ضوابط دینی، پایدار نخواهد بود.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری برنامه های فرهنگی ضدارزشهای انقلاب در استان کردستان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، محمود الله مرادی شامگاه یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.