فریضه امر به معروف و نهی از منکر زمینه ساز کنترل و کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی است

فرمانده انتظامی گلستان

از برکات امر به معروف و نهی از منکر ایجاد امنیت و آرامش و آسودگی است

سردار جاویدان ایجاد امنیت و آرامش و آسودگی خاطر را از برکات امر به معروف و نهی از منکر در محیط خانواده و جامعه عنوان کرد و گفت: این فریضه الهی در شریعت اسلامی در مقایسه با ادیان دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که از سوی پیامبران و اولیاء الهی در این خصوص تاکیدات فراوان شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسزای معروف؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار “علی اکبر جاویدان” فرمانده انتظامی گلستان در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی با تاکید بر احترام متقابل در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر از مسائل و احکام اجتماعی اسلامی است.

وی ایجاد امنیت و آرامش و آسودگی خاطر را از برکات امر به معروف و نهی از منکر در محیط خانواده و جامعه عنوان کرد و گفت: این فریضه الهی در شریعت اسلامی در مقایسه با ادیان دیگر از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که از سوی پیامبران و اولیاء الهی در این خصوص تاکیدات فراوان شده است.

این مقام ارشد انتظامی یکی از ماموریت های پلیس را اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد و افزود: ماموریت های نیروی انتظامی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر تداعی شده است.

فرمانده انتظامی گلستان در ادامه با تاکید بر برنامه ریزی هدفمند در اجرای طرح های اجرایی بلند مدت و کوتاه مدت در راستای رسیدن به اهداف عالیه سازمان بیان داشت: ارزیابی صحیح از توانمندی ها با استفاده از تمامی فرصت ها و ظرفیت های موجود می تواند گره گشای بسیاری از مسائل و مشکلات باشد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر مردم بزرگترین ظرفیت در مقابله با آسیب های اجتماعی محسوب شده و با مشارکت و همراهی مردم می توانیم مقدار زیادی آسیبهای اجتماعی را در جامعه کاهش دهیم.

فرمانده انتظامی گلستان در ادامه دانش محوری را سرلوحه ماموریت های نیروی انتظامی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: مدیریت دانش لازمه موفقیت نیروی انتظامی است.

لینک خبر


همچنین ببینید

نیروی انتظامی مظهر ظهور و بروز امر به معروف و نهی از منکر در اجتماع است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری «حوزه» در همدان، حجت الاسلام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.