آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

معاون فرهنگی دادگستری کل سمنان

امر به معروف و نهی از منکر برجسته‌ترین، بارزترین و گرامی‌ترین واجب در بین واجب‌ها

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین جلالی امر به معروف و نهی از منکر را برجسته‌ترین، بارزترین و گرامی‌ترین واجب در بین واجب‌ها عنوان کرد و افزود: قرآن کریم به‌کرات به اهمیت این فریضه اشاره کرده و آمران به معروف و نهی‌کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امت می‌داند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان سمنان برگزار شد.

در این نشست که با حضور رئیس کل دادگستری استان سمنان و رئیس این شورا برگزار شد، معاون فرهنگی دادگستری کل استان سمنان از تشکیل و فعالیت شورای امر به معروف و نهی از منکر در استان‌ها را بر اساس دستورالعمل ابلاغ‌شده توسط قوه قضاییه دانست.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدتقی جلالی افزود: ضمن اجرای دستورالعمل قوه قضاییه، تلاش خواهد شد تا با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان نیز همکاری و تعامل لازم صورت گیرد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را برجسته‌ترین، بارزترین و گرامی‌ترین واجب در بین واجب‌ها عنوان کرد و افزود: قرآن کریم به‌کرات به اهمیت این فریضه اشاره کرده و آمران به معروف و نهی‌کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امت می‌داند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان نیز به برخی از موضوعات مهم و قابل توجه در امر به معروف و نهی از منکر در سازمان ازجمله لزوم تذکر همکاران به برخی از مراجعان و طرفین پرونده‌ها که شئون را رعایت نمی‌کنند، اشاره کرد.

قرار است شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری به‌صورت فصلی نشست‌هایی را در رده استانی برگزار کند و در سایر حوزه‌های قضایی شهرستان‌ها و بخش‌ها نیز این شورا فعال شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل کمرنگ شدن امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.