آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

معاون فرهنگی دادگستری کل سمنان

امر به معروف و نهی از منکر برجسته‌ترین، بارزترین و گرامی‌ترین واجب در بین واجب‌ها

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین جلالی امر به معروف و نهی از منکر را برجسته‌ترین، بارزترین و گرامی‌ترین واجب در بین واجب‌ها عنوان کرد و افزود: قرآن کریم به‌کرات به اهمیت این فریضه اشاره کرده و آمران به معروف و نهی‌کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امت می‌داند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری کل استان سمنان برگزار شد.

در این نشست که با حضور رئیس کل دادگستری استان سمنان و رئیس این شورا برگزار شد، معاون فرهنگی دادگستری کل استان سمنان از تشکیل و فعالیت شورای امر به معروف و نهی از منکر در استان‌ها را بر اساس دستورالعمل ابلاغ‌شده توسط قوه قضاییه دانست.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدتقی جلالی افزود: ضمن اجرای دستورالعمل قوه قضاییه، تلاش خواهد شد تا با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان نیز همکاری و تعامل لازم صورت گیرد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را برجسته‌ترین، بارزترین و گرامی‌ترین واجب در بین واجب‌ها عنوان کرد و افزود: قرآن کریم به‌کرات به اهمیت این فریضه اشاره کرده و آمران به معروف و نهی‌کنندگان از منکر را از صالحین، رستگاران و بهترین امت می‌داند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان نیز به برخی از موضوعات مهم و قابل توجه در امر به معروف و نهی از منکر در سازمان ازجمله لزوم تذکر همکاران به برخی از مراجعان و طرفین پرونده‌ها که شئون را رعایت نمی‌کنند، اشاره کرد.

قرار است شورای امر به معروف و نهی از منکر دادگستری به‌صورت فصلی نشست‌هایی را در رده استانی برگزار کند و در سایر حوزه‌های قضایی شهرستان‌ها و بخش‌ها نیز این شورا فعال شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

تشریح برنامه‌های جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشستی خبری

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان، نشست خبری حجتالاسلام «جلیل محبی»، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.