23 هسته امر به معروف در ادارات رزن تشكيل شده است

فرماندار شهرستان رزن

ریشه‌کن شدن مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه با نهادینه شدن صحیح امر به معروف و نهی از منکر

فتحعلی حسینی با بیان اینکه با نهادینه شدن صحیح فریضه امر به معروف و نهی از منکر بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌ها در جامعه ریشه‌کن خواهد شد اظهار داشت: سخت‌ترین وظیفه مسؤولان فرهنگ سازی و اشاعه این امر مهم در بین آحاد جامعه است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از رزن، فتحعلی حسینی در شورای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان رزن با تجلیل از برگزارکنندگان مراسم معنوی اعتکاف اظهار کرد: در سال جاری، مراسم معنوی اعتکاف در ۲۳ نقطه شهرستان رزن با حضور بیش از یک‌هزار و ۸۱۰ نفر از معتکفین خواهر و برادر برگزار شد که این تعداد شرکت‌کننده نسبت به سال گذشته افزایش ۴۰۰ نفری را به دنبال داشته است.

وی افزود: از ۳۸ اداره دولتی شهرستان رزن در ۱۲ اداره بزرگ شهرستان نماز جماعت برگزار می‌شود که این تعداد باید با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و سایر ادارات افزایش یابد.

فرماندار رزن با بیان اینکه یکی از مهمترین معروفات ترویج استفاده از کالای ایرانی در راستای حمایت از آن و توسعه کار و تولید در جامعه است گفت: باید تلاش کنیم با برنامه‌ریزی مناسب و منسجم با تشویق مردم در راستای استفاده از کالای ایرانی قدم برداریم که این امر رونق تولید و اشتغال و عدم وابستگی کشور به بیگانگان را در پی خواهد داشت.

وی گفت: در راستای ترویج معروفات در جامعه در سال گذشته چهار همایش با محوریت نماز و یک اجلاسیه نماز، ۶ جلسه شورای فرهنگ عمومی و دو همایش عفاف و حجاب در شهرستان رزن برگزار شده است.

حسینی از تشکیل ۲۳ هسته امر به معروف و نهی از منکر در ادارات شهرستان رزن با هدف شناسایی معروفات و منکرات در آن اداره خبر داد و افزود: آموزش اعضای هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر ادارات برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر اصول و چارچوب‌ها مشخص شده است و اگر انحرافی در جامعه به وجود بیاید ناشی از کم‌کاری برخی از دستگاه‌های ذیربط است.

فرماندار رزن با بیان اینکه با نهادینه شدن صحیح فریضه امر به معروف و نهی از منکر بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌ها در جامعه ریشه‌کن خواهد شد اظهار داشت: سخت‌ترین وظیفه مسؤولان فرهنگ سازی و اشاعه این امر مهم در بین آحاد جامعه است.

لینک خبر


همچنین ببینید

کسانی می‌توانند امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند که معروف و منکر را شناخته باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، عصر دوشنبه حجت الاسلام محمد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.