مردم و مسؤولین ارزش و اثر امر به معروف و نهی از منکر را نمی دانند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف؛ دبیر و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم روز پنجشنبه ۷ اردیبهشت با حجت الاسلام و المسلمین سیدجواد شهرستانی نماینده مرجع عالیقدر حضرت ایت الله العظمی سیستانی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، حضرت حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی ضمن تشکر ویژه از زحمات این ستاد و تلاشهای دبیر محترم ستاد، همگان را به اخلاص در تمام امور و مخصوصا این واجب فراموش شده فراخواندند و تاکید کردند اگر کارها الهی باشد و مردم دریابند کارها برای هدفی جز رضایت خداوند متعال نیست، آنها نیز حرف حق را می‌‌‌پذیرند چرا که مردم می‌‌‌دانند «الّذِی یَخَافُ رَبَّهُ لا یَخُونُ شَعبَهُ»؛ کسی که از خدا بترسد، به مردم خیانت نمی‌‌کند.

وی در ادامه با ذکر وقایعی از توجه غیر شیعیان به ادعیه مأثور از اهل بیت(علیهم السلام) فرمودند: با توجه به معارف غنی اسلامی که از طریق قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) و بویژه ادعیه‌‌ای همانند دعاهای صحیفه سجادیه و ابوحمزه ثمالی که به ما رسیده، ما برای پیشرفت در کارها و پیشبرد اهداف مقدس الهی، نیاز به هیچ منبع دیگری نداریم و از آنجا که کلام الإمام إمام الکلام، همین منابع ما را بی نیاز می‌‌کند، ولی این سبک روش ماست که باید بتوانیم از این منابع به خوبی استفاده کنیم.

حجت الاسلام شهرستانی سپس راه رسیدن به مقصود را در هر امری و مخصوصا اینگونه امور معنوی و الهی، دو ویژگی برشمردند؛ یکی دوست داشتن و دل دادن به آن هدف و کار، و دیگری استمرار و پشتکار در کارها.

ایشان در پایان ضمن آرزوی توفیق بیش از پیش برای این ستاد، با اشاره به این نکته که متأسفانه مردم و مسئولین، ارزش و اثر این کار ارزشمند و إحیای امر به معروف و نهی از منکر را نمی‌‌دانند گفت:  به همین جهت در مقابل آن جبهه گیری کرده و مانع تراشی می‌‌کنند، و بنده در حد توان، از این امر و نیز فعالیتهای ستاد حمایت و پشتیبانی خواهم کرد.
در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین حسین معرفت، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم، گزارشی از فعالیتها و اقدامات این ستاد ارائه کردند و از برگزاری جلسات آموزشی ستاد برای بیش از ۵۰۰ نفر از طلاب و طلایه داران خبر دادند.

همچنین ایشان ضمن تقدیر و تشکر از نهادها و ارگانهایی که همکاری و مساعدت لازم را با این ستاد دارند، از عدم همکاری و مانع تراشی برخی نهادها در انجام اهداف این ستاد، ابراز نگرانی کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.