آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح یزد

لزوم آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر توسط دستگاه قضا

یوسف مسیبی با اشاره به ضرورت ارتقای آگاهی ضابطین در مورد نحوه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: دستگاه قضایی و نظامی استان آماده آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر است.

 

 

به گزارش ایسنا منطقه یزد، یوسف مسیبی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد که با هدف هماهنگی برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شهر و استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر با نکات ظریف و تأثیرگذار و پایداری مواجه هستیم.

وی با اشاره به شناخت ضرورت‌های اجرایی در راستای اجرای دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، گفت: رعایت هماهنگی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های لازم برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در اصناف ضروری است.

مسیبی با بیان این که مسئله برخورد دارای بخش‌ها و مراحل مختلفی است که ضابطین امر به معروف باید با هوشیاری و دقت عمل بالا نسبت به انجام این امر اقدام کند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت سپری کردن دوره ضابطین برای فعالین امر به معروف، گفت: نیروی انتظامی از جمله ضابطین رسمی است که دیگر ضابطین آموزش دیده باید با آنها هماهنگ شوند.

این مقام مسئول با بیان این که هیچ یک از ضابطین نباید بدون آموزش نسبت به اجرای فریضه امر به معروف در قالب ضابطین اقدام کنند، تصریح کرد: افرادی در جامعه هستند که به دلایل مختلف کوچکترین معایب و مشکلات اجرای برخی از ضابطین نوپا را منتشر کرده و موجبات نارضایتی دیگر اقشار جامعه را فراهم می کند.

وی با بیان این که برخی از اقدامات نابجا ضربه‌های زیادی به بدنه و اصل دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر وارد می‌کند، تأکید کرد: دستگاه قضایی و نظامی استان آماده آموزش دادن ضابطین امر به معروف و نهی از منکر است.

مسیبی در پایان آشنایی با قوانین موجود، شیوه‌های صحیح امر به معروف و دستور العمل‌های حمایتی را از دیگر ضرورت‌های اجرایی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر دانست و بیان کرد: اجرای دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به نوعی باشد که جامعه به سمت تعالی بیش از پیش سوق دهد.

لینک خبر


همچنین ببینید

اقامه عدل الهی، هدف بزرگ امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج در قزوین، عباس کاظمی مسئول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.