وجوب امر به معروف نشانه اجتماعی بودن حجاب است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل

رعایت عفاف و حجاب احیای امر به معروف و نهی از منکر است

هاجر جمادیه در نخستین جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی، عفاف و حجاب و امر به‌ معروف و نهی از منکر در اردبیل اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی و عفاف و حجاب خود در راستای احیای دو سنت بزرگ الهی یعنی امر به‌ معروف و نهی از منکر است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگسرای معروف، هاجر جمادیه  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل در نخستین جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی، عفاف و حجاب و امر به‌ معروف و نهی از منکر در اردبیل اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی و عفاف و حجاب خود در راستای احیای دو سنت بزرگ الهی یعنی امر به‌ معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به دستورالعمل شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو حوزه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب بیان کرد:‌ باید در استان اردبیل نیز اقدامات مؤثر و مناسبی در این حوزه‌ها انجام شده و با برنامه‌ریزی مناسب و شایسته بتوانیم در این حوزه فعالیتهای موثری داشته باشیم.

جمادیه توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در قالب موضوعات فوق‌ برنامه به شکل جذاب در مراکز کانون استان را خواستار شد و گفت: کمیته برنامه‌های فرهنگی ستاد صیانت در زمینه‌ توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، برنامه راهبردی با موضوعات متناسب با نیاز کودکان و نوجوانان را تدوین و اجرا کند.

وی بیان کرد: در راستای حفظ شئونات اسلامی و رعایت هر چه بیشتر مقررات اداری از سوی کارکنان تمهیداتی اتخاذ شد که طی چند روز آینده برای اجرایی شدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت رعایت طرح تکریم ارباب‌ رجوع و حقوق شهروندی، توجه به آیین‌نامه‌های اداری در این زمینه را ضروری دانست و افزود: در ارزشیابی سالیانه، تشویقات و تنبیهات کارکنان، حائز اهمیت و از امتیاز بالایی برخوردار است.

جمادیه با بیان اینکه برای تکریم ارباب‌ رجوع، عکس کارکنان دفتر کانون استان و شرح وظایف مربوطه در ورودی اتاق‌ها تهیه و نصب شده و برگه ملاقات و ورود و خروج مراجعه‌کنندگان به دفتر کانون استان تهیه می‌شود اظهار کرد: قوانین اداری ورود و خروج کارکنان کانون استان تهیه و ابلاغ شده و حضور کارمندان در ساعات غیراداری به دفتر کانون استان و مراکز فرهنگی هنری برای هماهنگی‌های لازم اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ادبی مرتبط با صیانت از حقوق شهروندی، عفاف و حجاب و امر به‌ معروف و نهی از منکر اجرا و گزارش مربوطه از مراکز پیگیری شده و دستورالعمل ستاد صیانت از حریم حقوق شهروندی، گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و امر به‌ معروف و نهی از منکر تهیه می‌شود.


همچنین ببینید

هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه کسی به گناه آلوده نشود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام عبدالرحیم بامری، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.