استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف ضرورت دارد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان

استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف ضرورت دارد

محسن نیک‌ورز با بیان اینکه در این برهه از زمان بزرگترین معروف قانون مداری و رعایت اخلاق انتخاباتی است، افزود: استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دارد.

‌به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، محسن نیک‌ورز، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان در نشست آموزشی پیشگیری از جرایم اتنخاباتی با اصحاب رسانه این شهرستان گفت: قوه قضاییه قوه‌ای فراجناحی است و در انتخابات هم بر همین اساس رفتار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در این برهه از زمان بزرگترین معروف قانون مداری و رعایت اخلاق انتخاباتی است، افزود: استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دارد.

نیک‌ورز بیان کرد: بر اساس قانون انتخابات ریاست جمهوری، درج مطلب یا آگهی علیه نامزدهای انتخاباتی جرم و قابل تعقیب کیفری است و تعطیلی نشریه را در پی خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان با اعلام اینکه نشریات الکترونیکی نیز مشمول قانون مطبوعات می‌شوند، تصریح کرد: مطبوعات بایستی در جهت بلوغ سیاسی اقشار جامعه تلاش کنند.
وی یادآور شد: روشن ساختن افکارعمومی و تلاش برای بالا بردن سطح آگاهی و دانش مردم، پیشبرد اهداف قانون اساسی، تلاش برای برای نفی مرزبندی‌های کاذب و قرار ندادن اقشار مختلف جامعه در مقابل یکدیگر از رسالت مطبوعات محسوب می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان با اشاره به اینکه انتقاد سازنده بایستی مبتنی بر منطق و استدلال و پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب باید باشد، افزود: بر اساس مقررات مسؤلیت مقالات و مطالبی که در نشریه منتشر می‌شود به عهده مدیر مسؤول است و لازم است مدیران مسئول در این باره دقت کافی داشته باشند.

نیک‌ورز تأکید کرد: بر اساس قانون مطبوعات به جز در نشر مطالب خلاف موازین اسلامی، ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه، اهانت به دین مقدس اسلام و مقدسات آن، توهین و افترا به مقامات، نهاد‌ها و ارگان‌ها، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران در انتشار سایر مطالب آزادند.

لینک خبر


همچنین ببینید

عدم اجرای قانون امر به معروف ونهی از منکر مصوب مجلس نهم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سامانه «فارس من» در راستای پیشرفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.