استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف ضرورت دارد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان

استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف ضرورت دارد

محسن نیک‌ورز با بیان اینکه در این برهه از زمان بزرگترین معروف قانون مداری و رعایت اخلاق انتخاباتی است، افزود: استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دارد.

‌به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، محسن نیک‌ورز، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان در نشست آموزشی پیشگیری از جرایم اتنخاباتی با اصحاب رسانه این شهرستان گفت: قوه قضاییه قوه‌ای فراجناحی است و در انتخابات هم بر همین اساس رفتار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در این برهه از زمان بزرگترین معروف قانون مداری و رعایت اخلاق انتخاباتی است، افزود: استفاده از ظرفیت مطبوعات در امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دارد.

نیک‌ورز بیان کرد: بر اساس قانون انتخابات ریاست جمهوری، درج مطلب یا آگهی علیه نامزدهای انتخاباتی جرم و قابل تعقیب کیفری است و تعطیلی نشریه را در پی خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان با اعلام اینکه نشریات الکترونیکی نیز مشمول قانون مطبوعات می‌شوند، تصریح کرد: مطبوعات بایستی در جهت بلوغ سیاسی اقشار جامعه تلاش کنند.
وی یادآور شد: روشن ساختن افکارعمومی و تلاش برای بالا بردن سطح آگاهی و دانش مردم، پیشبرد اهداف قانون اساسی، تلاش برای برای نفی مرزبندی‌های کاذب و قرار ندادن اقشار مختلف جامعه در مقابل یکدیگر از رسالت مطبوعات محسوب می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان با اشاره به اینکه انتقاد سازنده بایستی مبتنی بر منطق و استدلال و پرهیز از توهین، تحقیر و تخریب باید باشد، افزود: بر اساس مقررات مسؤلیت مقالات و مطالبی که در نشریه منتشر می‌شود به عهده مدیر مسؤول است و لازم است مدیران مسئول در این باره دقت کافی داشته باشند.

نیک‌ورز تأکید کرد: بر اساس قانون مطبوعات به جز در نشر مطالب خلاف موازین اسلامی، ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه، اهانت به دین مقدس اسلام و مقدسات آن، توهین و افترا به مقامات، نهاد‌ها و ارگان‌ها، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران در انتشار سایر مطالب آزادند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر خاکریزی در برابر هجمه های دشمن است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛صبح روز یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.