معروف شناسی در جامعه ترویج یابد/ امر به‌معروف اصل اساسی

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان

امر به‌معروف اصل اساسی در جامعه

آیت‌الله شاهچراغی با بیان اینکه توقع از دستگاه‌های فرهنگی استان در موضوع امر به‌ معروف بسیار بیشتر از حالت کنونی است، تأکید داشت: باید این فریضه حساس و اصل اساسی را در جامعه ترویج داد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی در جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان سمنان به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه توقع از دستگاه‌های فرهنگی استان در موضوع امر به‌ معروف بسیار بیشتر از حالت کنونی است، تأکید داشت: باید این فریضه حساس و اصل اساسی را در جامعه ترویج داد.

وی افزود: زمانی که ما در ترویج معروفات و منکرات موفق باشیم می‌توانیم توقع داشته باشیم که این فریضه در جامعه نهادینه‌شده است.

امام‌جمعه سمنان همچنین گفت: اقدامات خوبی در سطح استان برای ترویج امر به‌ معروف و نهی از منکر اجرا شده که جای قدردانی دارد اما کافی نیست و باید بیشتر در این حوزه کارکرد.

وی با بیان اینکه مصادیق امر به معروف و نهی از منکر گفت: برخی از مصادیق معروف و منکر همیشگی و برخی نیز فصلی و مربوط به یک زمان خاص است.

آیت‌الله شاهچراغی افزود: نخستین قدم در امر به‌ معروف و نهی از منکر، معروف شناسی و منکر شناسی محسوب می‌شود و در وهله بعد آن است که آمر و ناهی، خودش به معروف عمل کرده و دچار منکر نشوند.

وی به مقوله انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی نیز اشاره‌ای داشت و گفت: شاخص اصلی انتخاب رئیس‌جمهور، تبعیت از ولایت‌فقیه است و مردم باید در رأی‌هایشان این اصل اساسی را مدنظر قرار دهند.

عضو خبرگان رهبری گفت: رئیس‌جمهور همچنین باید درباره امر به‌ معروف و نهی از منکر، اقتصاد، فرهنگ، اقتصاد مقاومتی، اشتغال، مسکن، جوانان، ورزش، دانشگاه‌ها و سایر حوزه‌ها برنامه‌هایی روشن به مردم ارائه دهند.

لینک خبر

 


همچنین ببینید

مشکلات جامعه از فراموشی امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، مهدی حسن پور روز سه شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.