نگاه ما در امر به معروف بر اساس پیشگیری است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان

نگاه ما، در امر به معروف بر اساس پیشگیری است

محمود الله‌مرادی گفت: نگاه ما در امر به معروف بر اصل و اساس پیشگیری است و این امر میسر جز با باور قلبی امکان پذیر نیست که باید همه ما به این نقطه برسیم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمود الله‌مرادی در همایش آموزشی، تخصصی مربیان، نخبگان اندیشه‌ورز و دبیران شوراهای ادارات امر به معروف و نهی از منکر کردستان، با یادآوری جایگاه علم و معلمی، اظهار کرد: برای هر انسانی که یک روز را در کلاس گذرانده باشند شخصیت و جایگاه معلم را درک می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر امروز افتخار می‌کنیم که در جامعه اسلامی هستیم و تلاش می‌کنیم ارزش‌ها در جامعه احیا شده و گسترش پیدا می‌کند نقش معلمان در این زمینه بسیار مهم بوده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه با بیان اینکه امروز همه قدرت‌های جهانی اقتدار انقلاب اسلامی را باور دارند، گفت: تمام دشمنان در برابر عظمت این نظام الهی محکوم به شکست هستند.

وی بر اهمیت ترویج هرچه بیشتر فریضتین امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد برنامه‌محور تمام تلاش خود را در راستای فراگیرکردن فریضه امر به معروف بکار گرفته است.

به گفته الله‌مرادی، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای خدا بر دوش انسان‌ها برای جاری و ساری کردن ارزش‌های دینی در جامعه اسلامی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه ستاد امر به معروف تمام توان خود را برای پیاده کردن این مهم در قالب عقیدتی در جامعه بکار بسته است، خاطرنشان کرد: تحقق این امر غیرممکن است مگر اینکه همه به طور خالصانه ارزش‌های دینی خودشان را مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام می فرماید باید از میان شما گروهی باشند که امر به معروف و نهی از منکر بکنند و این افراد یقینا از رستگاران هستند.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: باید به دور از تخریب و تحقیر همدیگر، در برابر ضد ارزش‌ها بایستیم و تلاش کنیم ارزشها در جامعه نمو پیدا کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه باید اقدامات سلبی در مرحله آخر قرار گیرد و دنبال اقدامات ایجابی باشیم، اضافه کرد: باید از همان کودکی و دبستان امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه آموزش دهیم.

به گفته وی، متاسفانه فرهنگی در جامعه شکل گرفته که در کردستان بیشتر نمو پیدا کرده و همه چیز را می‌گویند وظیفه نظام است، یا می‌گویند به من ربطی ندارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه هدف مدیر شبکه‌های ماهواره‌ای بر اساس آنچه اعلام کرده حذف کامل معنی و محوریت خانواده در ایران است، اضافه کرد: امروز در ایران مشاهده می‌کنیم، به جای استفاده درست از فضای مجازی این ظرفیت به تهدیدی بزرگ علیه خانواده ها تبدیل شده است.

وی با تاکید به اینکه انسان باید امر به معروف و نهی از منکر را در نقطه اول از خودش شروع کند، گفت: این جلسه را برای این امر و توجیه تشکیل دادیم و باید حرف‌ها را کنار بگذاریم و عمل کنیم.

الله‌مرادی خاطرنشان کرد: نگاه ما در امر به معروف بر اصل و اساس پیشگیری است و این امر میسر جز با باور قلبی امکان پذیر نیست که باید همه ما به این نقطه برسیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر رسالتی همگانی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سیدمحمد حسینی‌ شاهرودی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.