نباید امر به معروف را صرفا در حوزه حجاب بدانیم/ جامعه بدون امر به معروف آسیب اساسی می‌بیند

مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر مشارکت بالای مردم در انتخابات است

محمدحسن آصفری گفت: تاکید و اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر مشارکت بالای مردم در انتخابات است و اینکه چه کسی انتخاب می شود در مراحل بعدی قرار دارد چون وقتی مشارکت بالا برود نمایش اقتدار برای نظام خواهد بود

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ محمدحسن آصفری مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در گفت و گو با خبرنگار ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره فضای جامعه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این است که مردم سالار است و در آن مردم از صفر تا صد در مورد امور مهم تصمیم گیری می کنند. از انتخابات شوراهای شهر و روستا تا مجلس و ریاست جمهوری این مردم هستند که تصمیم می گیرند.

وی اضافه کرد: با توجه به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمود: حفظ نظام از اوجب واجبات است باید گفت که حمایت از دستاورد های نظام از معروف ترین های مسائل کشور است و نامزدهای انتخابات باید به این موضوع توجه ویژه کنند. همچنین نامزدهای انتخابات باید از وعده هایی که توان انجام آن را ندارند پرهیز کنند.متاسفانه گاهی شاهد سیاه نمایی نامزدها برای جمع کردن چند برگ رای هستیم که اینها عین منکر است و نباید انجام شود.

آصفری گفت: ستاد امر به معروف در این خصوص جلسات متعددی با مسئولیت ذی ربط داشته است و نتیجتا نشریه «اخلاق انتخابات» را در شرف چاپ دارد که در اختیار نامزدهای انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری و مردم و طرفدارانشان قرار می گیرد و شامل مسائل حقوقی و اخلاقی پیرامون انتخابات است.

وی افزود: تاکید و اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر مشارکت بالای مردم در انتخابات است و اینکه چه کسی انتخاب می شود در مراحل بعدی قرار دارد چون وقتی مشارکت بالا برود نمایش اقتدار برای نظام خواهد بود و هرچه حضور مردم پای صندوق های رای بیشتر باشد قدرت دولت منتخب برای اداره مسائل داخلی و چانه زنی خارجی بیشتر خواهد بود. باید کسی انتخاب شود که دغدغه انقلاب و دین را داشته و عامل به منویات حضرت امام و مقام معظم رهبری باشد و به وصیت شهدای عزیز که وجود نظام وامدار ایثار آن هاست عمل کند.


همچنین ببینید

یکی از راههای حفظ ارزشها در جامعه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت الاسلام حسن شیبک، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.