ضابطان قضایی مکلف‌اند با جرایم مشهود برخورد کنند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر جویبار

تذکر لسانی روشی مناسب در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر

قربان متولی گفت: در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر باید روش‌ها و برخوردهای حساب‌شده، متین و متناسب با اشخاص و گروه‌های سنی مختلف را بدانیم، به این علت که با مسالمت بهتر می‌توانیم امر به معروف و نهی از منکر را به نتیجه برسانیم.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از جویباران،قربان متولی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار رکن اصلی و اولیه اسلام را اخوت و امر به معروف و نهی از منکر دانست و تاکید‌ کرد: رعایت هماهنگی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های لازم برای احیای امر به معروف و نهی از منکر ضروری است.

وی با اشاره بر این‌که حدود ۷۰ آیه از قرآن مرتبط با موضوع امر به معروف است، خاطرنشان کرد: در دین، قرآن و کلام ائمه اطهار(علیهم السلام) موضوع امر به معروف با غلظت تمام به‌عنوان یک ضرورت مطرح شده است و وجه تمایز امت اسلامی با سایر امت‌ها در اجرا کردن امر به معروف و نهی از منکر است.

این مقام مسؤول بر اهمیت تشکیل جلسات ستاد امر به معروف و شوراهای امر به معروف در شهرستان تأکید کرد و گفت: امر به معروف دارای سه مرحله انکار قلبی، تذکر لسانی و یدی است. تذکر لسانی وظیفه عام مردم است و همه تلاشمان عملی کردن تذکر لسانی است.

متولی بر کار مهم آمرین به معروف و ناهیان از منکر اشاره و عنوان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر همیشه بی‌قرار هستند و هنگامی‌ که در گوشه‌ای مفسده‌ای ایجاد می‌شود، آرامش ندارند.

وی تذکر لسانی اثرگذاری بیشتری از برخوردهای سخت دارد، تصریح کرد: در اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر باید روش‌ها و برخوردهای حساب‌شده، متین و متناسب با اشخاص و گروه‌های سنی مختلف را بدانیم، به این علت که با مسالمت بهتر می‌توانیم امر به معروف و نهی از منکر را به نتیجه برسانیم.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار گفت: باید روش‌های مسالمت‌آمیز را به نیروهای ستادی آموزش دهیم چرا که تربیت افرادی سالم، حکیم و دلسوز از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.

متولی در پایان از امام‌جمعه (رییس ستاد)، فرماندار، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران ناحیه مقاومت شهرستان جویبار به دلیل اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر و اجرای طرح تذکر لسانی تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار در سال گذشته به عنوان ستاد برتر و رتبه نخست را در بین شهرستان‌های استان مازندران به دست آورد.


همچنین ببینید

برگزاری هشتمین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری فر هنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.