اولویت معروف و منکر در جامعه مشخص شود

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

جامعه به برکت امر به‌ معروف و نهی از منکر جان تازه‌ای می گیرد

آیت‌الله سید‌هاشم حسینی‌بوشهری با اشاره به اهمیت اجرا و کارکردهای امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی اظهار داشت: اگر مسئله امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود دارای آثار فردی و اجتماعی فراوانی است که سبب می‌شود ارزش‌ها در جامعه احیاء شود و جامعه به برکت امر به‌ معروف جان تازه‌ای بگیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف، آیت‌الله سید‌هاشم حسینی‌بوشهری در خطبه‌های نماز‌‌جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با اشاره به اهمیت اجرا و کارکردهای امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی اظهار داشت: اگر مسئله امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود دارای آثار فردی و اجتماعی فراوانی است که سبب می‌شود ارزش‌ها در جامعه احیاء شود و جامعه به برکت امر به‌ معروف جان تازه‌ای بگیرد.

امام‌جمعه قم گسترش عدالت اجتماعی را یکی از آثار امر به‌ معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: اگر همه مردم به ادای این فریضه الهی مقید و پایبند باشند زمینه‌سازی برای گسترش عدالت اجتماعی در جامعه فراهم می‌شود.

وی اقتدار جامعه دینی را از دیگر آثار امر به‌ معروف و نهی از منکر قلمداد کرد و گفت: در پرتو امر به‌ معروف جامعه دینی اقتدار و قدرت پیدا می‌کند و همه آحاد جامعه احساس پشتیبانی و دلگرمی می‌کنند و به خاطر همین احساس در مقابل دشمن تسلیم نشده و خود را نمی‌بازند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اثر دیگر اجرای امر به‌ معروف پایداری امنیت در جامعه اسلامی است و اگر این فریضه درست اجرا و مردم خود را ملزم به اجرای آن بدانند، امنیت پایدار و اقتدار اخلاقی‌، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به خاطر عمل به امر به‌ معروف و نهی از منکر وجود می‌آید‌‌.

وی با اشاره به حدیثی از امام باقر(علیه السلام) تأکید کرد: اگر امر به‌ معروف و نهی از منکر در یک جامعه نهادینه شود سبب می‌شود تا راه‌ها و ارتباطات ایمن شود و در مقابل فشار و هجمه‌های دشمن‌، جامعه اسلامی به‌جایی می‌رسد که دشمن نمی‌تواند کوچک‌ترین تعرض و آسیبی به جامعه اسلامی وارد کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: سازندگی، عمران و آبادانی از دیگر آثار مهم امر به‌ معروف است که در پرتو آن همگان به یکدیگر کمک می‌کنند و با تلاش، خدمت و پیگیری مسائل مردم و محیط پیرامونی رفع می‌شود و زمینه تولید و اشتغال مردم ایجاد و سایه بیکاری و فقر از جامعه رخت می بند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر نیاز امروز جامعه اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا،حجت الاسلام علی اکبر ایمانی روز دوشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.