جامعه‌ای که در آن امر به معروف نباشد مُرده است

آیت الله نوری حسین همدانی

شناساندن ارزش و ضد ارزش منعکس در امر به معروف و نهی از منکر است

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم، علما وظیفه دارند ارزش ها و ضد ارزش ها را شناخته و به دیگران بشناسانند که خلاصه این کار در امر به معروف و نهی از منکر منعکس می شود، انسان به ویژه عالمان نباید در برابر ضد ارزش ها ساکت و بی تفاوت باشند.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی عصر شنبه در تجمع تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که در اعتراض به امضای سند ۲۰۳۰ در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به روایتی از امام صادق(علیه السلام) گفت: حضرت فرمودند علمای شیعه مرزبانانی هستند که مانع از تهاجم شیطان و لشکر آن می شوند.

وی افزود: علما باید از ارزش ها مرزبانی کنند از این رو باید با ضد ارزش های در تمامی عرصه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به مبارزه بپردازند، فضیلت کار مرزبانی علما که اجازه نفوذ تفکرات دشمن را نمی دهند بسیار است.

نباید در برابر ضد ارزش ها ساکت و بی تفاوت بود

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که در قرآن ۲۰ بار از کلمه حکمت استفاده شده است، اظهار داشت: حکمت به معنای ارزش ها است، هر ملتی اصولی دارد و بر اساس آن حرکت می کند، دین مبین اسلام هم سنن و اصول خلاقی دارند که حکمت نام دارد.

وی ادامه داد: علما وظیفه دارند ارزش ها و ضد ارزش ها را شناخته و به دیگران بشناسانند که خلاصه این کار در امر به معروف و نهی از منکر منعکس می شود، انسان به ویژه عالمان نباید در برابر ضد ارزش ها ساکت و بی تفاوت باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که خوشبختانه در حوزه علمیه شور و حرکت وجود دارد، ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که حوزه باید انقلابی باشد که الحمدلله حوزه این چنین است و مسؤولان حوزه هم تصمیم گرفتند که بیشتر به امور انقلاب پرداخته شود. آسیب هایی که از سوی دشمن انقلاب اسلامی را تهدید می کند باید بررسی شود تا صدمه ای به انقلاب وارد نشود، انقلاب اسلامی ایران بر سه رکن اسلام، ولایت فقیه و مردم استوار است؛ حضرت امام اسلام ناب را به عرصه زندگی مردم آوردند.

دولت به جای پاسخ دندان شکن به ۲۰۳۰ آن را امضا کرد

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی هدیه الهی به مردم ایران است که نباید به نامحرمان سپرده شود، حضرت امام با انقلاب اسلامی مردم را که تحقیر می شدند به صحنه اجتماع آورد و مردم سالار دینی را ایجاد کردند. تجمع امروز اساتید دعوت به لبیک رهبر معظم انقلاب درباره سند ۲۰۳۰ است، این سند ضد ارزش های انقلاب و اسلام است و می خواهند با این سند ایران را سرسپرده خواسته های خود کنند که در این صورت خون شهدا و سال ها زحمت برای انقلاب پایمال می شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی با منابع تعلیم و تربیت اسلامی را بسیار غنی توصیف کرد و گفت: ما با قدرت انقلاب کرده و استبداد و استکبار را از کشور بیرون کردیم، نباید قدرت خود را دست کم بگیریم، خدمان بر اساس اسلام برنامه تعلیم و تربیت بسیاری قوی داریم؛ باید جواب دندان شکنی به مسأله ۲۰۳۰ داده می شد اما متأسفانه دولتمردان این سند را امضا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات، هفته پیش رو را بسیار حساس دانست و افزود: دشمنان نظام بر انتخابات ایران نظارت دارند و به دنبال نقطه ضعفی از نظام هستند، سعی همه باید این باشد که همه مردم شرکت کنند و انتخابات پرشور برگزارشود. مردم باید به دنبال انتخاب فرد اصلح و ولایتمدار باشند و نباید با سخنان رهبر معظم انقلاب گزینشی برخورد شود بلکه باید به تمام رهنمودهای ایشان عمل کرد.

لینک خبر


همچنین ببینید

حکومت اسلامی؛ مهم‌ترین مجری امر به معروف و نهی از منکر در جامعه

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مختاری‌بنی در گفت‌وگو با ایکنا از چهارمحال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.