آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

مدرس حوزه علمیه

امر به معروف و نهی از منکر راهبردی برای تضمین سلامت جامعه است

صدیقه محمدی گفت: اسلام برای تضمین سلامت جامعه و رهایی و در امان ماندن انسان در برابر این توطئه و خطر عظیم، راهبرد اصولی و اساسی امر به معروف و نهى از منکر را پیش‌بینی کرده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، صدیقه محمدی در گفت و گو با چشم نیوز اظهار داشت: برای پاسداری از سرمایه های موجود جامعه و نگهبانی از سلامت فعالیت ها، شیوه های مختلفی وجود دارد که هرکدام از آنها، یکی از راه های، بسیار موثر در جهت سالم سازی فضای جامعه و ایجاد امنیت و اعتماد، نقش کارساز و غیر قابل انکار دارد نظارت است.

این مدرس حوزه علمیه گفت: نظارت، در حقیقت نوعی از مسئولیت است که در این شکل نمود پیدا می کند و هرگاه این نظارت در سطح جامعه، به گونه ای عمومی انجام شود از آن به نظارت همگانی تعبیر می کنند.

وی بیان داشت: نظارت همگانی، در حوزه زندگی اجتماعی اعمال می شود و از آن جا که در زندگی اجتماعی حقوق اجتماعی او ارتباط پیدا می کند مسئول است و این مسئولیت را باید از طریق نظارت بر رفتار اجتماعی دیگران انجام بدهد.

محمدی خاطرنشان کرد: آیین انسان ساز اسلام برای پاسداری از سلامت جامعه و جلوگیری از هرگونه فساد و انحراف، قانون امر به معروف و نهی از منکر را تشریع کرده و از این طریق نظارت همگانی را در جامعه اسلامی خواستار شده است.

مدرس حوزه علمیه گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر که در احادیث اسلامی، از آن به عنوان عالی ترین و شریف ترین واجب دینی یاد شده است بدین منظور بر فرد فرد مسلمانان واجب گردیده تا در اثر اجرای این قانون، فضای عمومی جامعه، فضایی سالم، مطمئن و آرام برای زندگی و رشد انسان ها باشد.

وی تاکید کرد: از نگاه اسلام، ترک امر به معروف، نه تنها ترک واجبی از واجبات الهی محسوب می شود و از گناهان بزرگ به شمار می آید بلکه آثار و تبعات فراوان اجتماعی دیگری را نیز به دنبال دارد که یکی از آن آثار، تسلط اشرار بر مردم و از میان رفتن امنیت و آرامش است.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر از گسترش آسیب ها جلوگیری می کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی شامگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.