«ما را در یك قبر نمی‌گذارند» در امر به معروف نیست/ لزوم آسیب‌شناسی ناهنجاری‌ها

اگر از امر به معروف و نهی از منکر غافل شویم جامعه تباه خواهد شد

سرهنگ ملانوری گفت: در جامعه هم اگر افراد نسبت به اعمال یکدیگر بی تفاوت باشند این بی تفاوتی باعث انحطاط و نابودی جامعه می شود.اگر افراد جامعه نسبت به گناهان یکدیگر بی تفاوت باشند گناه در جامعه فراگیر می شود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد؛ مسؤول امر به معروف و نهی از منکر سپاه الغدیر در این کارگاه به اهمیت نقش امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و در این رابطه مطالبی بیان فرمود و گفت: اینکه ما توقع داشته باشیم فقط گروه خاصی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر بپردازند کاری دور از انتظار است و عقل این موضوع را نمی پذیرد پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) مردم جامعه را به افرادی که سوار بر کشتی اند تشبیه کرده است اگر یک فردی کشتی را سوراخ کند و دیگران از این سوراخ شدن کشتی ممانعت نکنند چه اتفاقی می افتد؟این اقدام باعث غرق شدن کشتی می شود.در جامعه هم اگر افراد نسبت به اعمال یکدیگر بی تفاوت باشند این بی تفاوتی باعث انحطاط و نابودی جامعه می شود.اگر افراد جامعه نسبت به گناهان یکدیگر بی تفاوت باشند گناه در جامعه فراگیر می شود.

ملانوری در ادامه افزود:یک روایتی از امیرالمؤمنین(علیه السلام) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر داریم که تمام خوبیها،تمام حسنات در برابر امر به معروف و نهی از منکر مثل قطره ای در برابر دریاست؛که دلیلش هم این است که که جهاد همیشه بسترش مهیّا نیست ولی بستر امر به معروف و نهی از منکر همیشه آماده است.

افرادی بودند که جهادگر بودند ولی گاهی اوقات در بحث امر به معروف و نهی از منکر بعضاً کوتاهیهایی داشته اند.تفکرات غلطی متأسفانه باب شده که بعضی از مردم گمان می کنند که حتماً باید گناه کنند تا شاد شوند در صورتیکه می توان بدون گناه هم شاد بود.

روایت دیگری نیز در خصوص امر به معروف و نهی از منکر داریم که امر به معروف و نهی از منکر کار پیامبران الهی است که نتیجه آن آبادی جامعه است.از پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) سؤال شد که بهترین انسان کیست؟ ایشان فرمودند کسی که بیشتر امر به معروف و نهی از منکر نماید،تقوا و پرهیزکاریش بیشتر باشد و به دنبال رضایت و خشنودی خدا باشد.

لینک خبر


همچنین ببینید

آمرین به معروف از خطوط قرمز امر به معروف و نهی از منکر رد نشوند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری حوزه از شیراز، سید عبدالرحمن موسوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.