امر به معروف و نهی از منکر در ادارات مورد توجه جدی قرار گیرد

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان

لزوم تبدیل امر به معروف به گفتمان و ادبیات مسؤولان

حجت‌الاسلام کرمی خواستار تبدیل شدن امر به معروف به گفتمان و ادبیات مسئولان شد و گفت: همه ما وظیفه داریم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرا کنیم.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر، معاونت مردم به دولت و مردم استان کردستان که در مجتمع نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اگر ما خود را پیرو پیامبر، علاقه مند به دین اسلام و مسلمان می دانیم بایستی برای سلامت جامعه به امر به معروف و نهی از منکر بپردازیم.

وی اجرا نشدن امر به معروف و نهی از منکر را موجب عدم اجرای احلام اسلامی دانست و افزود: اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر اجرا نشود، در آن جامعه سلامت و امنیت اجتماعی نیز وجود ندارد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان با بیان اینکه دین اسلام کامل و جامع است، اذعان کرد: اسلام به درستی فرائض الهی را تکلیف کرده و وظیفه ماست که دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اسلامی تبلیغ و ترویج دهیم.

حجت الاسلام کرمی، خواستار بسترسازی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد و اظهار داشت: لازم است مسئولان با ایجاد حساسیت لازم، تعلیم و تربیت عمومی، تشریح آثار و نتایج امر به معروف و نهی از منکر و رفع موانع اجرای امر به معروف و نهادینه کردن آن در جامعه در راستای بسترسازی این فریضه الهی در جامعه اقدام کنند.

وی با تاکید بر مدیریت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عنوان کرد: متاسفانه فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه بد جا انداخته اند و کسانی که این ذهنیت را ایجاد کرده اند بایستی پاسخگو باشند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: موانع بر سر راه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه زیاد است و لازم است مسئولان این فریضه را به گفتمان و ادبیات خود تبدیل کنند، چرا که این مهم حکم الهی است و همه ما موظفیم که آن را اجرا کنیم.

در ادامه این جلسه سایر اعضای جلسه به ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پرداختند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر از گسترش آسیب ها جلوگیری می کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی شامگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.